Kategoriler
Rehberler

Android: Hızlı Erişim Butonlarına Google Cast Eklemek

Android işletim sisteminde üst kısımdan açılabilen hızlı erişim menüsü önemli kısayollar ve en yeni bildirimleri içeriyor. Bu alan belirli oranda özelleştirilebiliyor ama telefon üreticisinin eklediği özel görünüm temasına bağlı olarak işler değişebiliyor. Neyse ki Nougat ve sonrası özelleştirme artıyor.

Android: Hızlı Erişim Butonlarına Google Cast Eklemek

Örnek vermek gerekirse Google Cast kullanarak ekrandaki görüntüyü olduğu gibi büyük ekrana aktarmak istiyorsanız Nexus ya da Pixel cihaz almak zorunda değilsiniz. Bunun nedeni eklenmiş olan özel sistem dosyaları ama diğer cihazlara da eklenebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  TikTok videosu indirme
Quick Settings
Quick Settings
Developer: Simone Sestito
Price: Free

Kurmanız gereken uygulama Nougat ve Oreo için hızlı erişim menüsüne ayar olanağı veriyor. Daha da iyisi root almanız bile gerekmiyor. Uygulamayı ücretsiz indirip kurduktan sonra başlatın. Ardından soldaki menüye girin ve multimedya bölümüne bakın.

Çok sayıda multimedya odaklı kısayol sembolü karşınıza çıkacak. Bunlardan hangisini eklemek istiyorsanız seçebilirsiniz. Bu aşamada sol üstteki Cast butonunu seçin ve altında beliren aktifleştirme butonuna tıklayın.

Ardından hızlı erişim menüsünü açın ve yeni Cast butonunu eklemek için OEM sürümünüze bağlı olarak uygun düzenleme butonuna basın. Eklenebilecek yeni butonlar arasında Cast butonunu göreceksiniz.  Elbette uygulama içinde çok sayıda diğer seçenek var ve bunları da benzer biçimde aktifleştirdikten sonra hızlı erişim menüsüne ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Selfie Fotoğrafların Ters Çıkması ve Çözümü

Son aşamada artık hızlı erişim menüsünü açtıktan sonra Cast butonuna basabilir ve kolayca aktifleştirebilirsiniz. Bu aşamada yeni bir menü açılacak ve nereye görüntü aktarmak istiyorsanız seçmeniz gerekecek. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.