Kategoriler
Rehberler

Android: Telefonu Hızlandırma

Telefonu hızlandırmak için birçok yol vardır. Ancak bahsedeceğimiz, akıllı telefonu hızlandırma yöntemi telefonu hızlandırmak için uygulanan yöntemler arasında şu zamana kadar yer almadı.

Android: Telefonu Hızlandırma

Akıllı telefonunuzu daha hızlı bir hale getirebilirsiniz. Daha önce pek duymadığınız bu yöntem ile telefonunuz daha da hızlanacak.

Telefonu hızlandırma işlemine başlamak için ilk önce Ayarlar‘a gidin. Ekranı aşağı kaydırın ve Telefon / Cihaz Hakkında‘ya dokunun. Başlıklar arasında yer alan Yapı Numarası‘na yedi kez üst üste tıklayın. Bu, sizin geliştirici olmanızı sağlayacaktır.

Ayarlar ekranına geri dönün ve Geliştirici Seçenekleri‘ne gidin. Pencere Animasyon Ölçeği‘ni Kapalı olarak ayarlayın. Animasyon Ölçeğini Geçiş‘e dokunun ve bunu da Kapalı olarak ayarlayın.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Pencere Animasyon Ölçeği Nedir?

Pencere Animasyon Ölçeği, Android cihazınızda bir pencereyi ne kadar hızlı ya da yavaş görüntüleneceğini belirler. Örneğin bu ölçek 10x olarak belirlenirse pencerelerin açılması biraz zaman alacaktır.

Geçiş Animasyon Ölçeği Nedir?

Geçiş Animasyon Ölçeği, uygulama pencereleri arası geçiş hızını sağlar. Eğer bu ölçeği kapalı hale getirirseniz pencereler arası geçiş hızınız oldukça artar.


Animasyon Süre Ölçeği Nedir?

Bu ölçeği değiştirdiğinizde ne olduğunu anlayamazsınız. Ancak Animasyon Süre Ölçeği‘ni Kapalı yaparsanız, örneğin YouTube uygulamasını açarken ekranın ortasında dönen ve yükleniyor anlamı veren daireyi görmeden hızlıca uygulamanın açılmasını sağlarsınız.

Android: Telefonu Hızlandırma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.