Kategoriler
Rehberler

iOS: Otomatik Tamamlanan Kişisel Bilgiyi Düzenlemek

Günümüzde hem masaüstü hem de mobil işletim sistemlerinde sunulan internet tarayıcıların otomatik tamamlama özelliği var. Örnek olarak Chrome ile otomatik tamamlama özelliği Firefox ile paylaşılmıyor ve birinde saklanan bilgi diğerinde otomatik olarak görülmüyor.

iOS: Otomatik Tamamlanan Kişisel Bilgiyi Düzenlemek

Aktarım işlemi sadece masaüstü ve mobil sürümler arasında geçerli yani bu sayede aynı tarayıcının her yerde kullanımı teşvik ediliyor. Diğer yandan iOS içinde de otomatik tamamlama desteği var ve daha kapsamlı. Bu sayede bir alanda girilen e-posta sistem genelinde diğer uygulamalarda da öneri olarak beliriyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Bu bilgiyi düzenlemeniz ve değiştirmeniz gerekiyorsa kişisel bilgileri düzenlemeniz gerekiyor. Örneğin birine ait kişi kartında yazılı e-posta güncellenirse önerilen e-posta güncel olacak. iOS içinde Ayarlar uygulamasını açın ve Safari bulun. Otomatik tamamlama kısmına girin ve bu bilgiyi kullanmak istemiyorsanız kapatın. Değiştirmek istiyorsanız güncelleyin.

Ardından kişiler uygulamasını açın ve en üstteki size ait kişi kartını açıp düzenleyin. Kişilere ait bilgileri de istediğiniz biçimde düzenleyin. Güncelleme tespit edilecek ve daha sonra veri girmeye başladığınızda yeni bilgiler tamamlanacak. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.