Kategoriler
Rehberler

LG V30 H930 ve H930G Bootloader Kilidini Kaldırma İşlemi

LG V30 H930 ve H930G bootloader kilidini kaldırma işlemi LG’nin resmi bootloader kilidi kaldırma desteği kapsamında artık mümkün. Güney Kore merkezli teknoloji firması LG, bazı üst düzey akıllı telefonlarının bazı varyantları için bootloader kilidini açma imkanı sunuyor. Bu desteğe sahip olan cihazların yer aldığı liste güncellendi ve LG V30 buraya eklendi. Akıllı telefonun Avrupa varyantı olan H930 ve İtalya’ya özel model olan H930G’nin bootloader kilidini kullanıcılar kaldırabilecek.

LG V30 H930 ve H930G Bootloader Kilidini Kaldırma İşlemi


Bilmeyenler için bootloader kilidi kaldırmanın TWRP kurulumu, root erişimi ve cihaza custom ROM yüklemek için yapılması gereken bir ön aşama olduğunu belirtelim. Bu konuda resmi destek sunuluyor olsa da bootloader kilidi açılan cihazlarda garanti sonlanıyor, bootloader kilidini açmayı düşünen kullanıcıların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerek.

Öncelikle bu bağlantıya erişin ve alt kısımdaki Starting Unlocking the Bootloader butonuna tıklayın.

Ekranda beliren kullanıcı sözleşmesini onaylayın. Oturum açmadıysanız kullanıcı hesabınızla oturum açın.

Adınız ve e-posta adresiniz görüntülenecektir. Bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse Change butonuna tıklayarak e-posta adresinizi düzeltin.

Akıllı telefonunuzun arama uygulamasında *#06# tuşlayın ve karşınıza gelen IMEI numarasını o sayfada ilgili alana girin.

developer.android.com sitesinden güncel Android SDK (adb.exe, AdbWinApi.dll, fastboot.exe)’yı indirin.

Yeni bir klasör oluşturun ve Adb.exe, AdbWinApi.dll, Fastboot.exe dosyalarını bu klasöre kopyalayın.

Akıllı telefonunuzda USB-Debugging seçeneğini aktive edin.

Aynı menüdeki OEM unlock seçeneğini de aktifleştirin.

Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın ve Komut İstemi aracında adb reboot bootloader komutunu girin. Daha sonra fastboot oem device-id komutunu kullanın.

Bu komut size bir karakter dizisi sağlayacak. Device-ID satırının altında yer alan ve büyük harfler ile rakamlardan oluşan iki sıra karakter dizisini kopyalayıp birleştirin. Bu, cihazınıza özel eşsiz bir kimlik numarası.

Web sayfasına bu kodu girin. IMEI numarası ve cihazın ID’sini doğru girdiğiniz takdirde bootloader kilidini kaldırmak için gerekli veri e-posta adresinize gönderilecektir.

Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın ve adb reboot bootloader komutunu Komut İstemi aracına yazın.

Akıllı telefonunuz fastboot moduna girecektir. İndirdiğiniz bootloader kilidi kaldırma anahtarını (e-posta adresinize gönderilen) kaydettiğiniz dizine ulaşın.

fastboot flash unlock unlock.bin komutunu girin. Burada unlock.bin e-posta adresinize gönderile anahtar oluyor.

fastboot reboot komutunu kullanarak akıllı telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın ve adb reboot bootloader komutunu Komut İstemi aracına yazın.

Cihazın bootloader kilidinin başarılı şekilde kaldırıldığını teyit etmek için fastboot getvar unlocked komutunu yazın. unlocked: yes yanıtını alıyorsanız işlem başarılı şekilde gerçekleşmiş demektir.