Kategoriler
Haberler

Moto Z Play Android Oreo Güncellemesi

Moto Z Play Android Oreo güncellemesi ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu. Geçtiğimiz hafta içerisinde Motorola’nın, Moto Z ve Z2 Force akıllı telefonları için Android Oreo güncellemesini Brezilya’da test etmeye başladığı bilgisi gelmişti. Duruma bakılırsa firma Moto Z Play akıllı telefonu için de Oreo güncellemesi testlerini gerçekleştiriyor.

Moto Z Play Android Oreo Güncellemesi

Android dünyasının en çok kullanılan benchmark uygulamalarından Geekbench’te Moto Z Play akıllı telefon Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonunu çalıştırır şekilde listelendi. Diğer taraftan akıllı telefonun Settings – About Phone menüsünden bir ekran görüntüsü de var, burada akıllı telefonun Android 8.0 Oreo işletim sistemini çalıştırdığı ve aynı zamanda Google’ın Aralık ayı güvenlik güncellemelerini aldığı görülüyor.

Güncellemenin yayınlanma tarihi ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Testlerin sorunsuz geçmesi ve Oreo güncellemesinin bir önce dağıtıma girmesini umuyoruz.

Eylül 2016’da raflardaki yerini alan Moto Z Play akıllı telefon 156.4 x 76.4 x 7 mm boyutlarında ve 165 gram ağırlığında. Cihazın 5.5 inç genişlikli Super AMOLED ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Qualcomm’un orta seviye Snapdragon 625 yongaseti, 3 GB RAM, 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, depolama alanını genişletmek için 256 GB’a kadar kapasitedeki kartları destekleyen microSD kart slotu, arka yüzde 16 MP çözünürlüklü ana kamera, ön yüzde selfie çekimler için 5 MP kamera ve 3510 mAh kapasiteli pil içeriyor. Ürün kutusundan Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle çıkıyordu ve daha sonra 7.1.1 Nougat güncellemesini almıştı.