Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Haritalarla Trafik Sıkışıklıklarını Görmek

Yol tarifi ve konum bulma alanlarında lider olan Google imzalı Haritalar servisi kısa süre önce ciddi bir güncellemeden daha geçti. Web ve mobil sürümleri olan servis hemen hemen tüm Android kullanıcıları tarafından kullanılıyor ve aynı zamanda Apple Haritalar alternatifi olarak tercih ediliyor.

Google Haritalarla Trafik Sıkışıklıklarını Görmek

Gelişmiş uygulama sayesinde mekan adlarıyla arama yapıp yerini, çalışma gün ve saatlerini, yorumları ve fotoğrafları görmek mümkün. Sadece harita servisi değil ve çok daha fazla güncel bilgi var. Ayrıca trafik bilgisi güncelleniyor ve yola çıkmadan önce hangi yolların daha sıkışık olduğu kontrol edilebiliyor.

Amacınız yol durumu görmekse Google Haritalar uygulamasını açın ve arama kutusunun sağ alt kısmında görülen katmanlar butonuna tıklayın. Ardından açılan alt menüden harita detaylarında trafik katmanını aktifleştirin.

Haritaya geri dönünce trafiğin yoğun olduğu yerlerde turuncu ve sıkışık olduğu yerlerde kırmızı çizgiler göreceksiniz. Açık yollar yeşilken kaza ya da bakım nedeniyle kapalı olan yollarda kırmızı çizgili daire sembolü var. Herhangi birine tıklayınca ne zaman açılacağı bilgisi gelecek.

Bu bilgiler sizlerden gelen bilgilerle güncelleniyor. Kapalı ama listelenmemiş bir yol karşınıza çıkarsa rapor edebilirsiniz. Bunu seçmek için tıklayıp iğne işareti eklenen kadar basılı tutun. Sonra adres belirince adres kartını yukarı sürükleyip sorun rapor edin, bilgiyi seçin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak