Kategoriler
Rehberler

iPhone X’de Duvar Kağıdını Çentiksiz Olarak Ayarlama

5.8 inç çerçevesiz ekrana sahip Apple iPhone X, OLED ekran teknolojisi ve geniş ekran özellikleriyle kusursuz bir görünüm ile teknoloji dünyasında yerini almış bulunmakta.

iPhone X kullanıcısı iseniz telefonunuzun ekranını duvar kağıdı ile süslemek sizin için zor olacaktır. Çerçevesiz ekrana duvar kağıdı ayarlamak için tamamen dikdörtgen bir duvar kağıdı ayarlamanız yeterli olmayabilir. Ekranın köşeleri yassı olduğu için duvar kağıdını ayarladıktan sonra fotoğrafın alt ve üst köşelerinde çentikler olabilir.

iPhone X’de Duvar Kağıdını Çentiksiz Olarak Ayarlama

iPhone X‘de duvar kağıdını çentiksiz olarak ayarlamak için buraya tıklayarak .psd uzantılı dosyayı bilgisayarınıza indirin. Daha sonra bilgisayarınızda yer alan fotoğraf düzenleyici programın açın. Fotoğraf düzenleyici programın .psd uzantılı dosyaları açabilir olmasına dikkat edin. Aksi takdirde .psd uzantılı dosya ile işlem yapılamaz. Bu yüzden Pixelmator‘u kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bilgisayarınıza Pixelmator’u indirmek için buraya tıklayın.


Daha sonra duvar kağıdı olarak ayarlamak istediğiniz görseli belirleyin. Görselin kalitesinin, ekranda görünümü açısından 1125 x 2436 piksel veya daha yüksel piksele sahip olmasına özen gösterin. Görseli Pixelmator’de açtıktan sonra çentiksiz katmanın üstte olduğundan emin olun. Daha sonra duvar kağıdını konumlandırın. İşiniz bittiğinde görüntüyü JPEG veya PNG olarak kaydedin. Son olarak dosyayı iPhone X’e gönderin ve duvar kağıdı olarak ayarlayın.

iPhone X’de Duvar Kağıdını Çentiksiz Olarak Ayarlama ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.