Kategoriler
Rehberler

iOS: iMessage’da Gelen Fotoğrafları Telefona ve Bilgisayara Otomatik Olarak Kaydetme

iOS’ta Apple tarafından geliştirilen ve yaygın olarak kullanılan iMessage uygulamasından gelen fotoğrafları galerinize otomatik olarak indirmek, tıpkı WhatsApp ve diğer anlık mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi mümkündür.

iOS: iMessage’da Gelen Fotoğrafları Telefona ve Bilgisayara Otomatik Olarak Kaydetme

iMessage’da, arkadaşlarınız tarafından size birden fazla fotoğraf atıldıysa ve bunları telefon galerisinde saklamak yerine bilgisayarda saklamayı tercih ediyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

iMessage’da gelen fotoğrafları bilgisayara otomatik olarak kaydetmek için ihtiyacınız olan iki şey var: Mac ve Hazel.

Eğer bir Mac’e sahipseniz, tam sürümü 32 $ olan Hazel’i bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Hazel’in iki haftalık deneme sürümü de mevcuttur. Hazel isimli programı bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın.

Hazel’i bilgisayarınıza kurduktan sonra MacFinder‘ı açın ve Git > Klasöre Git‘e tıklayın. Açılan iletişim kutusuna ~ / Library / Messages yazın. Bu komut iMessage fotoğraflarınızın ve eklerinizin kaydedildiği klasörü açacaktır. Şimdi Hazel’i açın ve Ekler klasörünü bu programa sürükleyip bırakın. Hazel’de Ekler klasörü seçili iken yeni bir kural oluşturmak için Kurallar sekmesinin altındaki + işaretini tıklayın ve yeni bir klasör oluşturun. Dosyaları bu klasöre kopyalayın.


Oluşturduğunuz alt klasörü adlandırabilirsiniz. Eğer klasörde çeşitli dosyalar yer alacaksa bu Tür Klasör’dür. Klasör İçeriğinde Kuralları Çalıştırın‘ı seçili hale getirin ve Tamam‘a basın.

Kuralları çalıştırmak için çark simgesine dokunun ve Kuralları Şimdi Çalıştır‘a tıklayın.

iMessage’den Gelen Fotoğrafları Telefon Galerisine Kaydetme

iMessage‘den gelen fotoğrafları direkt telefon galerisine kaydedebilirsiniz. Bunun için ilk olarak iMessage uygulamasını açın ve kaydetmek istediğiniz fotoğrafları içeren konuşmaya gidin. Kişiden size gönderilen tüm fotoğrafları görüntülemek için simgesine dokunun. Bir fotoğrafa seçili hale gelesiye kadar uzunca basılı tutun ve şimdi diğer fotoğrafları seçmeye başlayın. Son olarak da Görüntüleri Kaydet‘e dokunun.

iMessage’den Gelen Fotoğrafları Otomatik Olarak Mac’e Kaydetme

Bilgisayarınızdaki iMessage uygulamasını açın ve kaydetmek istediğiniz fotoğrafları içeren konuşmaya gidin. Size gönderilen fotoğrafları görüntülemek için Ayrıntılar‘a dokunun ve kaydetmek istediğiniz tüm fotoğrafları seçili hale getirin. Fotoğraflara sağ tıklayın ve Fotoğraf Kitaplığına Ekle‘ye dokunun. Görüntüleri kaydedeceğiniz belirli bir klasör var ise fotoğrafları kopyalayın, fotoğrafları kaydetmek istediğiniz klasöre gidin ve son olarak fotoğrafları klasöre yapıştırın.

iOS: iMessage’da Gelen Fotoğrafları Telefona ve Bilgisayara Otomatik Olarak Kaydetme konusu hakkında ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı forumumuz üzerinden yeni konu açarak bize iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.