Kategoriler
Rehberler

iPhone X: LED Flaşı Bildirim Işığı Olarak Kullanmak

Apple iPhone X akıllı telefondaki LED Flaşı Bildirim Işığı Olarak Kullanmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Resmi duyurusu Eylül ayında gerçekleştirilen iPhone X akıllı telefon bu ayın erken döneminde teknoloji mağazalarındaki yerini aldı ve yüksek fiyat etiketine rağmen hızla tükendi. Apple’ın her yeni iPhone modeli yoğun ilgi görüyor fakat iPhone X önceki nesil modellere kıyasla tasarımsal anlamda radikal değişiklikler sunduğu için daha önemli bir model oldu. Yeni yüksek performanslı A11 biyonik çip, parmak izi okuyucunun yerini alan Face ID yüz tanımlama tabanlı güvenlik sistemi ve yüksek performanslı kamera iPhone X’in ön plana çıkan özelliklerinden. Tabii fiziksel ana ekran tuşunun ortadan kalkması, ön yüzün büyük bir kısmının dokunmatik ekrandan oluşması da cabası.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Akıllı telefonlar bugünlerde çok sayıda işleve ev sahipliği yapıyor. Cihazlarımızı basitçe telefon görüşmeleri yapmak ve mesajlaşmak için kullandığımız günler gerilerde kaldı. Akıllı telefonlarımız anlık mesajlaşma, sosyal ağlar, e-posta istemcileri vb. uygulamalardan kaynaklı sürekli bildirimlerde bulunuyor. iPhone X’te bildirimler için LED flaşın yanmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede önemli gelişmeleri kaçırmadan, anlık haberdar olabilirsiniz.

iPhone X: LED Flaşı Bildirim Işığı Olarak Kullanmak

  • Settings menüsüne gidin.
  • General seçeneğine dokunun.
  • Accessibility seçeneği ile devam edin.
  • Aşağı doğru kaydırma yapın, LED flash for alerts‘ı açın.
  • Anahtarın üzerine dokunarak seçeneği aktifleştirin.

Bildirimler için LED flaşın yanmasına son vermek isterseniz yine aynı aşamaları izleyerek bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.