Kategoriler
Rehberler

Android: Ekrana Dokunma Seslerini Kesmek

Akıllı telefonlarla gelen varsayılan seçeneklerden bazıları can sıkıcı gelebilir ve düzenleme yapmanız gerekebilir. Örneğin can sıkıcı bir melodiyi kimse istemez. Bazı sesler sizi ya da çevrenizdekileri rahatsız ediyor olabilir. Bu konumuzda ekrana dokununca gelen sesi keseceğiz.

Android: Ekrana Dokunma Seslerini Kesmek

Telefon ekranına dokununca gelen sesler, klavye ile girdi yaparken anlamanızı kolaylaştırabilir. Benzer durum ekran altındaki dokunmatik geri ve menü tuşları için de geçerli ama bunların olması şart değil ve hafif bir titreşim de seçilebilir. Siz ve çevrenizdekileri rahatsız ediyorsa kapatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü


Android işletim sisteminde ayarlar kısmına girin ve ses bölümünü bulun. Gelişmiş kısmına girerseniz diğer sesler ve titreşimleri göreceksiniz. Şarjla ilgili bitiş seslerinin açık kalması mantıklı ama diğer sesleri istediğiniz biçimde kapatabilirsiniz. İsterseniz tıklama sırasındaki titreşimi de kesebilirsiniz ki ekranlardaki ayarlarda en altta görünüyor.

Arama sırasında tuş sesleri önemli çünkü bir santrali ararsanız numaraları girmeniz istenir ve bu sesler olmadan tonsuz biçimde sizi anlayamaz. iOS tarafında sadece klavye tuşlarındaki sesler ve ekran kilidi sesi kapatılabiliyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.