Kategoriler
Haberler

Moto Z Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Motorola Moto Z Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu. Kısa bir süre önce Motorola’nın Moto Z Play akıllı telefonunun Android 8.0 Oreo çalıştırır şekilde ekran görüntüsünü içeren bir görsel basına yansımıştı. ABD’de yaşayan Moto Z Play Droid kullanıcısı Verizon aboneleri de yine birkaç önce dağıtılmaya başlanan güncellemenin Oreo işletim sistemi versiyonunu getirdiğini düşünerek heyecanlanmış fakat bu güncellemenin yalnızca güvenlik yamaları içerdiği anlaşılmıştı.

Motorola cephesinde başka bir akıllı telefon modeli için Oreo güncellemesi yolda görünüyor. Söz konusu cihaz Moto Z.

Moto Z Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Duruma bakılırsa faaliyetlerini Lenovo çatısı altında sürdüren Motorola’nın Moto Z akıllı telefonu için Android 8.0 Oreo testleri başladı. Moto Z’nin Settings – About phone menüsünden alınan bir ekran görüntüsü cihazda Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonunun kurulu olduğunu gösteriyor.

Motorola’nın 2017 yılında kullanıma sunduğu Moto Z2 serisi cihazların Oreo güncellemesini ilk etapta alması bekleniyor. 2016 yılında satışa sunulan Moto Z serisi ise güncellemeyi muhtemelen daha sonra almaya başlayacak.

153.3 x 75.3 x 5.2 mm boyutlarında ve 136 gram ağırlığındaki Moto Z akıllı telefonun 5.5 inç genişlikli AMOLED ekranı 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Qualcomm’un yüksek performanslı Snapdragon 820 yongaseti, 4 GB RAM, 32 / 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası, 13 MP çözünürlüklü f/1.8 ana kamera, 5 MP çözünürlüklü f/2.2 selfie kamerası ve 2600 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler var. Ürün kutusundan Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi versiyonuyla çıkıyordu ve daha sonra Android 7.1.1 Nougat güncellemesini almıştı.