Kategoriler
Rehberler

Android: Telefondan Bilgisayarı Kontrol Etme

Üçüncü parti uygulamaların Google Play Store‘da yer almasıyla birlikte hayatımız her anlamda kolaylaşmaya başladı. Oturduğumuz yerden televizyonu, televizyon kumandasına ihtiyaç duymadan kontrol etme veya bilgisayar başındayken uzakta bulunan telefonumuzu kontrol etme gibi çeşitli eylemlerde bulunmamıza yardımcı olan uygulamalar, gün geçtikçe Google Play Store’da yer almak için kendini geliştirmeye devam ediyor.

Android: Telefondan Bilgisayarı Kontrol Etme

Android işletim sistemli akıllı telefonunuz üzerinden bilgisayarınızı kontrol etmek için Google Play Store’da yer alan bir uygulamayı indirmeniz gerekir. Çünkü bilgisayar ve telefon arasında bağlantı kurabilmek, bilgisayardan telefonu yönetebilmek bir kablo veya Bluetooth‘un özellikleri arasında değildir. Unified Remote isimli uygulama bilgisayarınızı akıllı telefonunuzdan kontrol etmek için tüm özellikleri sağlıyor. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra bilgisayarınıza da Unified Remote’yi indirmeyi unutmayın. Unified Remote’nin bilgisayarlar için tasarlanmış programını buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Unified Remote, telefon ve bilgisayarda kurulu olduğunda artık bilgisayarınızı telefondan kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Bilgisayarınızı başlattığınızda Unified Remote otomatik olarak başlatılır. Otomatik olarak başlatma özelliğini Unified Remote’nin bilgisayar için tasarlanmış programından devre dışı bırakabilirsiniz.

Başka bir kuruluma ihtiyaç duymadan artık uzandığınız yerden bilgisayarınızı yönetebilirsiniz. Unified Remote’nin telefon uygulamasının kullanıcı arayüzünde sağ alt köşede yer alan + butonuna tıklayarak uygulamaya çeşitli kontroller ekleyebilirsiniz.


Eğer Unified Remote’yi tüm özellikleriyle kullanmak istiyorsanız uygulamanın ücretli sürümünü satın alın. Uygulamanın ücretli sürümünün Google Play Store sayfasına buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Android: Telefondan Bilgisayarı Kontrol Etme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.