Kategoriler
Rehberler

iPhone 8 Plus Kamera Sorunu ve Çözümü

iPhone 8 Plus‘ta öne çıkan özellik üst düzey performans gösteren kamera olmuştu. Ne yazık ki kullanıcılar, kamerasıyla kullanıcıların albenisi haline gelen iPhone 8 Plus’ta kamera sorunu yaşayabiliyor. Yaşanan kamera sorunun çözümü için telefonu garantiye göndermeden önce yazımızı okumaya devam edin…

iPhone 8 Plus Kamera Sorunu ve Çözümü

iPhone 8 Plus’ta yaşanan kamera sorunu birçok nedeni olabilir. Telefonu garantiye yollamadan önce aşağıda verilen ipuçlarını iPhone 8 Plus’unuzda deneyin.

1- Yazılım veya Donanım Sorunu Olup Olmadığını Kontrol Edin

iPhone 8 Plus’ta yaşadığınız kamera sorunu donanımsal veya yazılımsal olabilir. Eğer donanımsal bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız, örneğin telefon yere düştükten sonra kamera sorunu yaşanıyorsa, mutlaka telefonu teknik servise götürün.

2- Kamera Uygulamasını Zorla

Kamera uygulaması açıkken eğer uygulama durduruluyorsa veya daha farklı bir sorun yaşanıyorsa ana ekran düğmesine iki kez art arda tıklayın ve kamera uygulamasını kapatmak için yana kaydırın.

3- Cihazı Yeniden Başlat

Cihazı yeniden başlatmak Kamera uygulamasında yaşadığınız sorunu giderebilir. Cihazı yeniden başlatmak için:

Önce sesi açma tuşuna ardından sesi kısma tuşuna birer kez basın ve ardından ekranı açıp kapatan tuşa 10 saniye boyunca parmağınızı basılı tutun. Apple logosu görünene kadar tuşa basmayı bırakmayın.

4- Bütün Ayarları Sıfırlayın 

Ayarlar > Genel > Ekranı aşağıya doğru hızlıca kaydırın > Tüm Ayarları Sıfırla > Sıfırlamayı Onayla‘ya dokunun.

Tüm konular hakkında aklınıza takılan soruları forumumuz üzerinden yeni konu açarak bize iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.