Kategoriler
Rehberler

OnePlus 5’te Android Oreo Sorunları ve Çözümleri

Android ve iOS‘un yayınladığı neredeyse her güncellemeden sonra, kullanıcılar basit hatalarla karşılaşıyor. Bu hataların çözüme kavuşmaması gibi bir durum yok çünkü geliştiriciler bunun için sürekli çalışıyor ve kullanıcıya, yayınladıkları hatalı güncellemelerden sonra tüm sorunların giderildiği bir güncelleme yolluyor.

OnePlus 5‘te de Android Oreo güncellemesinden sonra basit hatalar görülmeye başlandı.

OnePlus 5’te Android Oreo Sorunları ve Çözümleri

1- Telefonu Açamama Sorunu

Bootloop olarak adlandırılan telefonu açamama sorunu Android Oreo güncellemesi ile OnePlus 5’te görülen sorunlardan bir tanesi. Telefon kapatıldığında ve tekrar açılmaya çalıştığında sürekli telefon otomatik olarak açılıp kapanıyor. Bu sorunun çözümü için telefondaki önemli verilerinizi yedekledikten sonra cihazı fabrika ayarlarına döndürmeniz ve Oreo’yu yeniden kurmak sorunu gidermek için yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  OnePlus 10 Pro: Yeni Tasarım Ortaya Çıktı

2- Donma

OnePlus 5’te uygulamalar arası geçiş yaparken veya yeni bir uygulama başlatırken donma sorunu yaşanabilir. Telefonu bir iki kez yeniden başlatmayı deneyin.

3- Yüz Tanıma Kilidi

Yüz tanıma kilidi OnePlus 5’te Android Oreo güncellemesinden sonra kaldırıldı. Şirketin neden böyle bir karar aldığı konusunda kullanıcıların aklında soru işaretleri kaldı.

4- Pil Ömrü

OnePlus 5’te yaşanan pil ömrü sorunu için geçerli bir çözüm yolu yoktur. Ancak sizler için hatırladığımız Android: Pil Ömrünü Artırmak başlıklı konumuzu buraya giderek okuyabilirsiniz.

5- Diğer Sorunlar

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S22 Türkiye'de Exynos İşlemcili Olabilir

Chrome‘da Picture-in-Picture modu kullanılamıyor. Android Oreo’nun beta sürümüyle, OnePlus 5’te yaşanan bu sorunun da geçerli bir çözüm yolu şu an için yok.

Aklınıza takılan tüm soruları yeni konu açarak forumumuz üzerinden bize iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.