Kategoriler
Rehberler

Android ve iPhone: WhatsApp İçin Video Sıkıştırmak

Android‘li akıllı telefonlar ve iPhone‘larda WhatsApp İçin Video Sıkıştırmak üzere izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. WhatsApp bugün anlık mesajlaşma denince akıllı telefon kullanıcıların ilk aklına gelen uygulama konumunda ve çok ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmış vaziyette. Bu uygulamada diğer birçok işlevin yanı sıra arkadaşlarınıza video da gönderebiliyorsunuz. Boyut sınırlaması nedeniyle büyük boyutlu ve uzun videoları arkadaşlarınıza göndermeniz mümkün olmayabilir. Bu durumda göndermek istediğiniz videoyu sıkıştırma yoluna gidebilirsiniz. Android ve iOS‘te WhatsApp İçin Video Sıkıştırmak oldukça kolay.

Android ve iPhone: WhatsApp İçin Video Sıkıştırmak

Google Play uygulama mağazasında video sıkıştırmak için kullanılabilecek çok sayıda uygulama var. 

Siz öncelikle Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla VideoShow- Video Editor, Video Maker with Music uygulamasını Android’li akıllı telefonunuza yükleyin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Arayüzdeki Compress seçeneğine dokunun. Açılan ekranda cihazınızda yer alan videolar listelenecektir.

Sıkıştırmak istediğiniz videoyu seçtikten sonra çözünürlük seçimi yapmanız gerekecek. Sağ üstteki butona dokunarak çözünürlüğü ayarlayabilirsiniz.

Videoyu sıkıştırdıktan sonra paylaşım menüsünden WhatsApp’ı seçmeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp’ı kişisel bilgisayarınızda WhatsApp Web hizmeti aracılığıyla kullanıyorsanız ve bilgisayarınızdaki bir videoyu arkadaşlarınıza göndermek istiyorsanız video sıkıştırma için VideoSmaller adlı çevrimiçi araçtan yararlanabilirsiniz.

Apple iPhone modellerinde WhatsApp’tan göndermek üzere video sıkıştırmak içinse Smart Video Compressor adlı ücretsiz uygulama kullanılabilir. Uygulamayı App Store uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.