Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone 3 Android Oreo Güncellemesi

ASUS ZenFone 3 Android Oreo güncellemesi ile ilgili yeni bir gelişme var. Tayvan merkezli teknoloji firması ASUS daha önce ZenFone 3 ve ZenFone 4 serisi akıllı telefonlarının Android Oreo işletim sistemi güncellemesini alacağını duyurmuştu. Diğer taraftan yeni ZenUI 4.0 arabiriminin daha sade, yenilikçi, modern ve çekici bir görünüme sahip olacağı ifade edilmişti. Firmanın ZenFone 3 modeli akıllı telefonu için hazırlanmakta olan Android Oreo güncellemesinin arayüzünden birkaç ekran görüntüsü internet ortamına sızdırılmış vaziyette.

ASUS ZenFone 3 Android Oreo Güncellemesi


Ekran görüntülerine bakılırsa arayüzde ciddi ve radikal bir değişiklik yok. Ama Android Oreo işletim sisteminin vaat ettiği özellikler görülüyor. ZenFone 4 serisinde de aynı arayüzün olup olmayacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor fakat bu seride de aynı arayüzle karşılaşma ihtimali yüksek.

ASUS, resmi Oreo güncellemesi için 2018’in ikinci yarısı gibi muğlak bir ifade kullanmıştı ve sonrasında da yeni bir açıklama yapılmadı. Duruma bakılırsa kullanıcıların bir süre daha sabretmeleri gerekecek.

Mayıs 2016’da resmi duyurusu gerçekleştirilen ve aynı yılın Ağustos ayından itibaren raflardaki yerini alan ZenFone 3 akıllı telefonun 5.5 inç genişlikli Super IPS+ ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Qualcomm’un orta seviye Snapdragon 625 yongaseti, 3 GB RAM + 32 GB kapasiteli depolama birimi / 4 GB RAM + 64 GB kapasiteli depolama birimi, microSD kart yuvası, 16 MP çözünürlüklü ana kamera, ön yüzde 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası, 3000 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler var. Ürünün 5.2 inç genişlikli ekran ve 2600 mAh kapasiteli pil içeren bir versiyonu da bulunmakta.