Kategoriler
Haberler

Moto Z2 Force Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Motorola Moto Z2 Force Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili ilginç bir gelişme söz konusu. Motorola’non Moto Z2 Force akıllı telefonuna sahip olan bazı kullanıcılar firmanın cihazları için Android 8.0 Oreo güncellemesini hazırlamakta olduğunu ve güncellemenin yayınlanmasının biraz zaman alabileceği belirten bir bildirim aldı.

Moto Z2 Force Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Yayınlanacak olan güncelleme akıllı telefona Picture-in-Picture (ekranda bir uygulama açıkken küçük bir pencerede video oynatımını sağlayan özellik), Adaptive Icons, otomatik doldurma ve benzeri Oreo yeniliklerini kazandıracak.

Güncelleme paketinde üreticiye özel birkaç yazılım ve servisin olması da muhtemel. Moto Live Stream ve parolaların güvenli şekilde kayıt altına alınmasını sağlayan özelliği güncelleme ile görebiliriz.

Motorola, Moto Z2 Force dışında başka modelleri için de Android 8.0 Oreo güncellemesi üzerinde çalışıyor. Moto Z ve Moto Z Play akıllı telefonlara Oreo güncellemesinin planlandığı biliniyor.

Bu yıl Temmuz ayında resmi duyurusu gerçekleştirilen ve Ağustos ayından itibaren raflardaki yerini alan Motorola Moto Z2 Force akıllı telefon 155.8 x 76 x 6.1 mm boyutlarında ve 143 gram ağırlığında. Akıllı telefonun 5.5 inç genişlikli P-OLED ekranı 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Qualcomm’un üst düzey Snapdragon 835 yongaseti, 6 GB RAM + 64 – 128 GB kapasiteli dahili depolama birimi / 4 GB RAM + 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası, arka yüzde çift 12 MP ana kamera, ön yüzde 5 MP selfie kamerası, 2730 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler var. Ürün kutusundan Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi versiyonuyla çıkıyor.