Kategoriler
Rehberler

ASUS ZenFone 4 ZE554KL Bootloader Kilidini Kaldırma İşlemi

ASUS ZenFone 4 ZE554KL bootloader kilidini kaldırma işlemi için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Tayvan merkezli teknoloji firması ASUS, güncel ZenFone 4 ZE554KL akıllı telefonunda bootloader kilidini kaldırmak için kullanılabilecek resmi aracı yayınladı. Bu sayede kullanıcılar bootloader kilidini kaldırmak için ADB kullanmak zorunda kalmıyor. Resmi bir çözüm olduğu için de sorun yaşanmıyor. ASUS akıllı telefonu için her ne kadar bootloader kilidini kaldırma çözümü sunmuş olsa da cihazda bootloader kilidi açıldığı takdirde garanti son buluyor. Yani TWRP recovery kurulumu, root ve custom ROM yükleme gibi kompleks işlemlere girişmek üzere bootloader kilidini kaldırmayı düşünüyorsanız cihazınızın garantisinin son bulacağını unutmayın. ASUS ZenFone 4 ZE554KL bootloader kilidini kaldırma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

ASUS ZenFone 4 ZE554KL Bootloader Kilidini Kaldırma İşlemi

Bootloader Kilidini Kaldırmanın Getirileri

  • TWRP recovery yükleyebilirsiniz.
  • Akıllı telefonda root erişimini sağlayabilir ve bu sayede çeşitli özelleştirmeler yapabilir, özel araçları kullanma imkanı yakalayabilirsiniz.
  • TWRP recovery kurulumundan sonra custom ROM yükleme imkanı elde ediyorsunuz.
  • Root erişimi sağlarsanız Xposed Framework kurabilir ve Xposed modüllerini yükleyebilirsiniz.

NOT: Bootloader kilidini kaldırdığınız takdirde garantinin son bulacağını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

İndirmeler

Bootloader Kilidini Açmak

Esasında yapmanız gereken oldukça basit. Üstteki bağlantı aracılığıyla ASUS’un hazırlamış olduğu APK dosyasını indirin ve ZenFone 4 ZE554KL akıllı telefona transfer edin. Dosyayı aktardığınız dizine dosya yöneticinizle erişin ve dosyanın üzerine dokunun. APK dosyasını yükleyin ve kurulumun ardından aracı çalıştırarak yönergeleri izleyin.