Kategoriler
Rehberler

Google Play Store’da Kimlik Doğrulama Hatası ve Çözümü

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların uygulama mağazası Google Play Store‘da ”Google Play kimlik doğrulaması gereklidir” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun çözümü oldukça basittir.

Google Play Store’da Kimlik Doğrulama Hatası ve Çözümü

1- Google Hesabınızı Kaldırın

Android akıllı telefonunuzda yer alan Ayarlar‘a gidin ve burada yer alan Hesaplar‘a dokunun.

Kimlik doğrulama sorunu yaşadığınız ve Google Play Store‘a kaydettiğiniz Google hesabını kaldırın. Daha sonra kaldırdığınız Google hesabını tekrar Hesaplar‘a ekleyin ve hesabı Google Play Store ile senkronize edin.


2- Google Hesabınızı Senkronize Edin

Ayarlar > Hesaplar‘a gidin. Ardından Google‘a dokunun ve e-posta adresinize tıklayın. Son olarak Tümünü Senkronize Et‘i seçin.

3- Google Play Store’daki Verileri Temizleyin

Uygulama mağazası Google Play Store’daki verileri temizleyin. Verileri temizlemek için Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store‘a gidin ve Verileri Temizle‘ye dokunun.


4- Güncellemeleri Kaldırın

Yaşadığınız sorun kimlikle ilgili gözükse bile uygulamanın kendisiyle de ilgili olabilir. Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store‘a gidin ve Güncellemeleri Kaldır‘a dokunun.

Google Play Store’da Kimlik Doğrulama Hatası Sorunu ve Çözümü hakkında veya diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya dokunun.