Kategoriler
Rehberler

WhatsApp’ta Gelen Konumu Yandex Navigasyon İle Açmak

WhatsApp’ta Gelen Konumu Yandex Navigasyon İle Açmak için izlenmesi gereken aşamaları ele alacağız. WhatsApp bugün tüm dünyada en yaygın anlık mesajlaşma uygulaması konumunda. Ülkemizde de hemen her akıllı telefon kullanıcısının tercih ettiği bu uygulamanın çok sayıda işlevi var. En sık kullanılan özelliklerinden birisi konum paylaşımı. WhatsApp’ta size gönderilen konuma dokunduğunuzda Android’de Google Maps uygulaması açılıyor ve konum Google’ın bu harita uygulaması ile görüntüleniyor. Fakat siz ülkemiz için çok başarılı navigasyon hizmeti sağlayan Yandex Navigasyon uygulamasını kullanmak istiyor olabilirsiniz. WhatsApp’tan gelen konumu Yandex Navigasyon uygulaması ile açmak için ele aldığımız aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp’ta Gelen Konumu Yandex Navigasyon İle Açmak

Öncelikle Android’li akıllı telefonunuzda Ayarlar menüsüne erişin.

Ayarlar menüsünde Konum seçeneğine dokunun.

Burada konum servislerini son olarak kullanan uygulamalar görüntülenecektir. Doğal olarak navigasyon uygulamaları da karşımıza çıkıyor. Öncelikle Google Haritalar’ın varsayılan uygulama olma durumuna son vermeniz lazım. Haritalar‘a dokunun.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

Varsayılan olarak aç seçeneğine erişin.

Desteklenen bağlantıları aç seçeneğine dokunun.

Burada Her seferinde sor seçeneğini tercih edin.

Şimdi geriye gidin ve tekrar Konum menüsünü görüntüleyin. Bu kez Haritalar yerine Yandex.Navi uygulamasına dokunun.

Varsayılan olarak aç seçeneğine girin.

Desteklenen bağlantıları aç seçeneğine erişin ve burada Her seferinde sor‘u etkinleştirin.

WhatsApp’ı açın ve size gönderilen konumu içeren bir sohbeti görüntüleyin. Konuma dokunun.

İşlemi şunu kullanarak tamamla başlıklı ekranda aralarında Google Haritalar ve Yandex Navigasyon uygulamalarının da olduğu araçlar belirecektir. Buradan Yandex.Navi‘yi seçip Tamam‘a dokunmanız yeterli olacaktır. WhatsApp’tan gelen konumları her zaman için Yandex Navigasyon ile açmak istiyorsanız Yandex.Navi‘yi seçtikten sonra Bu eylem için varsayılan olarak kullan kutucuğunu işaretleyip Tamam‘a dokunmalısınız.