Kategoriler
Rehberler

Android: TWRP 3.2.0 Recovery Kurulumu

Android‘li akıllı telefonlara TWRP 3.2.0 Recovery kurulumu için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. En çok kullanılan custom recovery çözümlerinden TWRP’nin 3.2.0 versiyonu hazırlandı. TWRP 3.2.0 Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL gibi güncel akıllı telefonları destekliyor. Ağustos ayında resmi duyurusu gerçekleştirilen ve artık birçok cihaz için dağıtılmaya başlanan Android Oreo işletim sistemiyle uyum söz konusu. TWRP recovery kurulu akıllı telefonlara popüler Lineage OS 15, AOSP 8.0, Pure Nexus 8.0, Resurrection Remix 6.0 gibi custom ROM’ları yüklemek mümkün. Yeni sürüm birçok hata düzeltmesi ve arka plan iyileştirmesi içeriyor.

Android: TWRP 3.2.0 Recovery Kurulumu

İndirmeler

Akıllı telefonunuzla uyumlu TWRP recovery versiyonunu bağlantılar aracılığıyla indirebilirsiniz.

TWRP 3.2.0 Recovery Yüklemek

Akıllı telefonunuzda varsa bootloader kilidi kaldırılmış olmalı. Öncelikle cihazınızla uyumlu olan TWRP recovery versiyonunu indirin.

adb-fastboot-tool-2016.zip dosyasını indirin ve arşivi genişletin.

İndirmiş olduğunuz twrp****.img dosyasını recovery.img şeklinde yeniden adlandırın ve adb-fastboot-tool-2016 klasörüne transfer edin.

adb-fastboot-tool-2016 klasörüne erişin, boş bir alanda Shift + Sağ tıklama yapın ve açılan menüdeki Open Command Prompt Window seçeneğine tıklayın. Komut satırı açılacaktır.


USB Debugging seçeneği etkinleştirilmiş Android telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Cihazı bootloader moduna geçirmek için adb reboot bootloader komutunu girin.

Akıllı telefon bootloader modunda açılınca TWRP’yi flash’lamak için fastboot flash recovery recovery.img komutunu kullanın.

fastboot reboot komutu ile cihazı yeniden başlatabilirsiniz.