iOS: Google Haritalar'ın Konum Verileri Toplama Özelliğini Durdurma

REKLAMLAR

Günlük hayatımızda bir yerden bir yere giderken, doğru sonuçlar alabilmek için konum özelliğimiz açık olarak kullanmak zorunda olduğumuz Google Haritalar, konum verilerimizi topluyor. Google Haritalar'ın konum verilerinizi toplamasını istemiyorsanız size oldukça iyi bir haberimiz var: Konum verilerini toplama özelliğini oldukça basit bir şekilde durdurabilirsiniz!

Konum verileri toplama özelliğini durdurmak için yazımızı okumaya devam edin ve uygulamanız gereken adımları eksiksiz bir şekilde uygulayın.

iOS: Google Haritalar'ın Konum Verileri Toplama Özelliğini Durdurma

Google Haritalar'ın konum verileri toplama özelliğini durdurmak için Google Haritalar'ı açın. Uygulama ana ekranının sol üst köşesinde üst üste sıralanmış çubuğa dokunun. Açılan yan penceredeki seçeneklerden Ayarlar'a gidin.


Ayarlar ekranını aşağıya kaydırın. Hakkında ve Gizlilik Şartları'na dokunun. Bu ekranda yer alan Konum Verileri Toplama'ya tıklayın ve Google Haritalar'ın konum verilerini kapatmak için Konum Verileri Toplama düğmesini kapatın.

REKLAMLAR

REKLAMLAR

Google Haritalar'ın Konum Verileri Toplama Özelliğini Durdurma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...