Kategoriler
Rehberler

iPhone X: Otomatik İndirmeyi Kapatmak

Apple iPhone X akıllı telefonda Otomatik İndirmeyi Kapatmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Günümüzde akıllı telefonlarımızla aynı anda birden çok işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Bu durum kullanıcıları gerçekten tatmin eden bir tablo. Akıllı telefonların donanımsal anlamda güçlenmesi, mobil işletim sistemlerinin ciddi aşama kaydetmesi ve bunlara paralel olarak uygulamaların da evrimleşmesiyle elimizin altında sayısız işlevsel uygulama var. Akıllı telefonlarımızı basitçe konuşma, mesajlaşma, internet sitelerinde gezinme, e-posta okuma / yazma dışında müzik dinleme ve e-kitap okuma gibi işlemler için de kullanmaktayız. Apple’ın iPhone X akıllı telefonuna sahipseniz zaten büyük ekranda tüm bu işlemleri keyifle gerçekleştirebilirsiniz.

Apple cihazlarda otomatik indirme özelliğiyle işletim sistemi güncellemeleri, uygulamalar, müzikler, kitap ve sesli kitaplar otomatik olarak indirilebiliyor. Fakat bu özelliği hem internet kullanımı hem de pil ömrü açısından sıkıntı yaşamamak adına devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Tabii kapalı durumda olan otomatik indirme özelliğini etkinleştirmek istemeniz de mümkün. Apple iPhone X akıllı telefonda Otomatik İndirmeyi Kapatmak oldukça kolay.

iPhone X: Otomatik İndirmeyi Kapatmak

iPhone X akıllı telefonda otomatik indirme özelliği güncellemeler, uygulama güncellemeleri, müzikler, kitaplar ve sesli kitapları kapsıyor.

Otomatik indirmeyi etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için:

  • Settings menüsüne erişin.
  • Burada kullanıcı adınıza dokunun.
  • iTunes and App Store seçeneğine girin.
  • Otomatik olarak indirilmesini istediğiniz / istemediğiniz ögeler için otomatik indirmeyi buradan kapatabilir veya etkinleştirebilirsiniz.

Otomatik indirmelerin yalnızca Wi-Fi ağına bağlıyken gerçekleştirilmesini de sağlayabilirsiniz:

  • Settings menüsüne erişin.
  • Burada kullanıcı adınıza dokunun.
  • iTunes and App Store seçeneğine girin.
  • Use cellular data seçeneğini devre dışı bırakın.