Kategoriler
Rehberler

Lineage OS 15 İle Samsung Galaxy Grand Prime’a Android 8.0 Oreo Yüklemek

Lineage OS 15 İle Samsung Galaxy Grand Prime’a Android 8.0 Oreo Yüklemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Galaxy Grand Prime Samsung’un bir dönem ilgi gören akıllı telefon modellerinden birisiydi. Akıllı telefonundan çok yüksek beklentileri olmayanlar için hala kullanışlı bir cihaz olduğu söylenebilir. Galaxy Grand Prime akıllı telefona TWRP recovery kuran ve cihazda root erişimi sağlayan meraklı kullanıcılar farklı custom ROM’lar deneme imkanına sahip oluyor. Lineage OS 15 custom ROM ile Samsung Galaxy Grand Prime’a Android 8.0 Oreo yüklemek mümkün. ROM stabil çalışıyor, tabii geliştirilme süreci devam ettiği için yine de çeşitli sorunlar yaşanabilir. ROM’u flash’lamadan önce nandroid yedeğinin alınması öneriliyor. Yine kişisel bilgileriniz için buradaki uygulamalardan birisini kullanarak yedek almalısınız. USB Debugging seçeneği de etkinleştirilmiş olmalı.

Lineage OS 15 İle Samsung Galaxy Grand Prime’a Android 8.0 Oreo Yüklemek

NOT: Custom ROM yüklemelerinin ardından cihazda bazı bileşen ve servisler sorun çıkarabilir veya hiç çalışmayabilir. Stock ROM’a geri dönmek durumunda kalabilirsiniz. İşleme başlamadan önce bu risklerin olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Öncelikle buradan Lineage OS 15 paketini indirin. Bu bağlantıdan da Google Apps paketini indirin. Mevcut ROM Google paketlerini içermediği için ekstradan yüklemek gerekiyor.

Akıllı telefonu güç tuşunu kullanarak kapatın. Cihazı recovery modunda çalıştırın ve wipe data factory reset, wipe cache partition, wipe dalvik cache seçeneklerini kullanarak temizlik gerçekleştirin. Akıllı telefonu yeniden başlatın.

Galaxy Grand Prime akıllı telefonu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

İndirdiğiniz ROM ve Google Apps paketlerini akıllı telefonunuza transfer edin.

Cihazı kapatın, recovery modunda çalıştırın. TWRP ana menüsünde Install‘a dokunun ve Lineage OS 15 paketini seçin, flash’lamak için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

Yine Install menüsünden aynı işlemi Google Apps için de gerçekleştirin.

Cihazı yeniden başlatabilir ve Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonunun tadını çıkarabilirsiniz. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini hatırlatalım.