Kategoriler
Rehberler

İthalatçı Garantili / Yurt Dışı Samsung Galaxy S7 edge’e Android 7.0 Nougat Yüklemek

İthalatçı garantili / yurt dışı Samsung Galaxy S7 edge’e Android 7.0 Nougat yüklemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Ülkemizde büyük firmaların resmi garantili akıllı telefonları çeşitli internet siteleri ve mağazalarda bir taraftan da ithalatçı garantili şekilde satılmakta ve bu cihazlar hayli ilgi görüyor. Bu durumun sebebi şüphesiz ithalatçı garantili akıllı telefonların resmi firma garantisinde olan cihazlara kıyasla daha uygun fiyatla satın alınabiliyor olması.

Resmi garantili modeller yazılım güncellemeleri Türkiye’de dağıtılmaya başlandığında güncellemeyi sorunsuz alabiliyor fakat ithalatçı garantili modeller çoğunlukla OTA güncellemelerinden mahrum kalıyor. Bu nedenle yurt dışı / ithalatçı garantili akıllı telefonlara güncellemeyi elle yüklemek gerekiyor. Samsung’un 2016 yılındaki amiral gemisi modellerinden Galaxy S7 edge hala güçlü ve ilgi çeken bir ürün konumunda. İthalatçı garantili veya yurt dışından getirdiğiniz Galaxy S7 edge cihazınızı Android 7.0 Nougat’a terfi ettirmek isteyebilirsiniz. İthalatçı garantili / yurt dışı Samsung Galaxy S7 edge’e Android 7.0 Nougat yüklemek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri

İthalatçı Garantili / Yurt Dışı Samsung Galaxy S7 edge’e Android 7.0 Nougat Yüklemek

  • Eğer cihazınızın IMEI’si değiştirilmişse bu işlem IMEI’nizin silinmesine veya orijinal haline dönmesine neden olabilir. Bu rehber sadece IMEI numarası pasaporta işlenerek resmi olarak kayıtlı cihazlar içindir.
  • Odin ile firmware yükleme işlemi cihazdaki tüm verileri sıfırlayacaktır, bu nedenle öncelikle tüm verilerinizi yedeklemelisiniz. Yedekleme için bu rehberdeki uygulamalardan birisini kullanabilirsiniz.

Öncelikle Samsung’un Smart Switch programını bilgisayarınıza yükleyip akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın ve güncellemeleri bu programla denetleyin. Galaxy S7 edge için Nougat güncellemesi görünüyorsa güncellemeyi Smart Switch yazılımını kullanarak kurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Mac'te FaceTime araması nasıl kaydedilir?


Smart Switch yazılımıyla sonuç alamıyorsanız Google Play mağazasından ücretsiz Phone Info Samsung uygulamasını indirin ve çalıştırın. CSC kodu sekmesinden cihazınızın hangi ülke varyantında olduğunu öğrenin.

Buradan SamMobile sitesine erişin ve Galaxy S7 edge akıllı telefonunuzun CSC koduna uygun olan firmware dosyasını seçip indirin. Site üye olup oturum açmadan firmware indirme olanağı sunmuyor. Ücretsiz üyelikte indirme hızı yavaşlatılıyor, yani dosyanın indirilmesi fazla zaman alabilir.
Galaxy S7 edge akıllı telefonda Ayarlar menüsüne erişin ve Geliştirici seçenekleri‘ni bulun. Geliştirici seçeneklerinin altında bulunan USB hata ayıklama modunu etkinleştirin.
İndirdiğiniz Galaxy S7 edge firmware dosyasını arşivden çıkarın / genişletin.

Buradan Odin programını bilgisayarınıza indirin.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Odin ZIP dosyasını genişletin.

Odin v3.12.7 programını çalıştırın.


Galaxy S7 edge’i güç tuşunu kullanarak kapatın. Ana ekran + güç + ses azaltma tuşlarına basılı tutarak akıllı telefonu download modunda çalıştırın. USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.

Cihaz sorunsuz algılanmışsa Odin arayüzünde ID:COM kutucuğu mavi renge bürünecektir.

AP kutucuğuna tıklayın ve firmware dosyasını seçin.

re-partition seçeneğinin işaretli olmaması gerek.

Start butonuna tıkladığınızda firmware flash’lama işlemi başlayacaktır. İşlem başarıyla tamamlanınca arayüzde sol üst kısımda yeşil arka plan üzerinde PASS! uyarısını göreceksiniz.