Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Apple Haritalar’ı Kullanma

iOS cihazınızda yer alan Apple Haritalar uygulamasını kullanarak bulunduğunuz ve bir daha gelmeyi düşündüğünüz yerleri uygulamaya kaydedebilir, arabanızı nereye park ettiğinizi bulabilir, daha sonra bunları düzenleyebilirsiniz.

Apple Maps in iOS 13: Sights Set on Google - MacStories

iOS: Apple Haritalar’ı Kullanma

Bulunduğunuz Konumu veya Başka Bir Adresi Favoriler’e Ekleyin

Bulunduğunuz konumu Favoriler’e eklemek ve istediğiniz zaman bu konuma kolaylıkla erişebilmek için Apple Haritalar uygulamasını açın ve uygulamayı açtıktan sonra Arama’ya dokunun. Favoriler’e eklemek istediğiniz adresi aratın ve çıkan sonuca dokunun. Eğer bulunduğunuz konumu Favoriler listesine eklemek istiyorsanız da konumuzun üzerine dokunun ve Favoriler‘e dokunun. Daha sonra bu konumu dilediğiniz gibi adlandırarak listeye ekleyin.

Favori Listenize Eklediğiniz Konuma Gidin

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Favori listenize eklediğiniz konuma gitmek istiyorsanız, arama alanını son konumları görmek için hızlıca kaydırın. Listeyi açmak için aşağı doğru ilerleyin ve Sık Kullanılanlar’a dokunun. Oradan Favoriler’in üzerine tıklayın. Navigasyona başlamak için Yol Tarifleri > Git‘i seçin.

Sık Kullanılanlar’daki Hedefleri Kaldırın, Düzenleyin ya da Paylaşın

Favoriler’e eklediğiniz konumu kaldırmak için Sık Kullanılanlar listesine gidin ve listeden çıkarmak istediğiniz konumu hızlıca sola doğru kaydırın. Son olarak Kaldır‘a dokunun.

Favoriler’e eklediğiniz konumu arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Bunun için Sık Kullanılanlar listesinden favori konumunuzu bulun ve hızlıca sola kaydırın. Paylaş seçeneğine dokunun ve kiminle paylaşacağınızı belirleyin.