Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Siz de bugünlerde ‘Sony Xperia Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?‘ sorusunu soranlardansanız bu yazının size yol gösterici olmasını umuyoruz. Android 8.0 Oreo işletim sistemi Google tarafından Ağustos 2017’de resmi olarak duyurulmuştu. Ardından üreticilerden güncellemeleri hangi cihazları için yayınlayacakları açıklamaları gelmeye başladı. Çok net olmasa da tarihler de verildi.

Sony Xperia Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Sony, Android 8.0 Oreo işletim sistemi güncellemesini alacak olan akıllı telefonlarının listesini şu şekilde paylaştı:

 • Xperia XZ1
  Xperia XZ1 Dual SIM
  Xperia XZ1 Compact
  Xperia XZ Premium
  Xperia XZ Premium Dual SIM
  Xperia XZ
  Xperia XZ Dual SIM
  Xperia XZs
  Xperia XZs Dual SIM
  Xperia XA1 Plus
  Xperia XA1 Plus Dual SIM
  Xperia XA1
  Xperia XA1 Dual SIM
  Xperia XA1 Ultra
  Xperia XA1 Ultra Dual SIM
  Xperia X Performance
  Xperia X Performance Dual SIM
  Xperia X Compact
  Xperia X
  Xperia X Dual SIM
  Xperia Touch
İlginizi Çekebilir:  iPhone yakında doğrudan ödemeleri kabul edebilir

Liste Ağustos – Eylül 2017 döneminde duyuruldu. Bu yazıyı kaleme aldığımız dönemde Xperia XZ1, Xperia XZ1 Dual SIM, Xperia XZ1 Compact, Xperia XZ Premium, Xperia XZ Premium Dual SIM, Xperia XZ, Xperia XZ Dual SIM, Xperia XZs, Xperia XZs Dual SIM, Xperia X Performance ve Xperia X Performance Dual SIM modelleri için Android 8.0 Oreo güncellemesi dağıtımı başlamıştı.

Güncellemeler bu cihazlara farklı haftalarda dağıtılmaya başlandı. Sony’nin Oreo güncelleme yayınlama performansının diğer firmalara kıyasla yüksek olduğunu da söyleyebiliriz. Listenin kabaca yarısı için Oreo güncellemesinin hazır olduğunu görüyoruz. Firma güncellemelerin farklı ülke ve bölgelerde farklı tarihlerde yayınlanacağını belirtiyor ve olası aksilik ihtimalleri nedeniyle net tarihler açıklamıyor ancak güncellemeyi henüz almamış olan modellerin de 2018’in ilk aylarında güncellemeye kavuşacağını tahmin ediyoruz. Güncellemeler için Akıllı Telefon‘u takip etmeyi sürdürün.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?