Kategoriler
Apps & Oyunlar

App Store Uygulamalarını Artık Ön Sipariş Verebilirsiniz

App Store Ön Sipariş

Apple artık kullanıcılarının en yeni ve popüler uygulamalardan daima haberdar kalmaları için App Store’u resmen ön sipariş almaya uyumlu hale getirdi. Yayınladıkları son güncelleme ile dileyen kullanıcılar önceden satın aldıkları bir uygulama markete girdiğinde onu en hızlı ve kolay şekilde cihazlarında bulabilecek. App Store ön sipariş hakkında bazı detaylar açıklanmış.

App Store Ön Sipariş

Geliştiriciler ise uygulamalarını ön siparişe açık hale getirebilecekler. Çıkıştan 90 gün önceye kadar ön sipariş alınabilecek. Tüketici olarak sizse bu zaman zarfında satın alımınızı yapabileceksiniz.

Bu bir kez yapıldığında, uygulama yayınlanır yayınlanmaz cihazınıza gönderilmiş olacak. Kullanıcılar uygulama ellerine ulaşmadan önce ödemeyi yapmış olduklarından, yayınlandıktan sonra başka herhangi bir şey yapmalarına gerek kalmayacak. Eğer ön sipariş dönemi boyunca fiyatta dalgalanmalar olursa, ön siparişi vermiş olan kullanıcı en düşük ücret ile mükellef olacak.

Bu yeni özellik şu anda iOS, macOS ve tvOS uygulamalarını kapsıyor. Diğer platformlarda olduğu gibi, iOS uygulamalarında artık ön siparişe özel kampanyalar yapılmaya başlanabilir.