Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hikayelerinde Metine Arka Plan Ekleme

Instagram, kullanıcılarının anlık hikayelerinde kendilerini daha iyi ve daha ilgi çekici bir şekilde anlatabilmesi için hikayeler özelliğine sürekli yeni özellikler ekliyor. Instagram hikayelerinde konumunuzu paylaşabilir, hikayenizin üzerine saat, tarih ve etiket ekleyebilirsiniz. Bunlarla beraber hikayelerinize çeşitli efektler ekleyebilir, renkli ve şekilli kalem uçlarıyla hikayenizi karalayabilirsiniz.

Hikayeler özelliğinin en güzel özelliklerinden bir tanesi de hikayeye metin eklemek. Hikayelerinizde anlatmak istediğiniz konuyu, metin ekleme özelliğini kullanarak tek kelimede veya bir cümlede anlatabilirsiniz. Hikayenize eklediğiniz metinin boyutunu, fontunu, rengini ve arka plan rengini de değiştirebilirsiniz.

Instagram hikayelerinde, hikayenize eklediğiniz metnin arka planıyla oynayarak vermek istediğiniz mesajı daha anlamlı ve ilgi çekici bir halde verebilirsiniz.

Instagram Hikayelerinde Metine Arka Plan Ekleme

Instagram hikayenize anlık olarak fotoğraf veya video eklemek için Instagram uygulamasını açın ve daha sonra uygulama ana ekranının sol üst köşesinde yer alan kamera butonuna tıklayın. Fotoğraf çekmek için, görüntü ekranının alt köşesinde ortada yer alan tuşa dokunun. Eğer video çekmek istiyorsanız bu tuşa basılı tutun.

Hikayenizi oluşturduktan sonra, metin eklemek için hikayenin görüntülendiği ekranın sağ üst köşesindeki Aa‘ya dokunun ve metninizi girin.


Metni yazdıktan sonra ekranın üst tarafında ortada, kare içinde yer alan A‘ya dokunun ve girdiğiniz metine arka plan tercihi yapın. Arka planın rengini, renk paletinden değiştirebilirsiniz. Ayrıca metni beyaz yerine başka renk yapmak istiyorsanız da metni seçin ve renk paletinden renk belirleyin. Unutmayın, arka plan oluşturduğunuz metnin kendi rengi beyaz olmak zorunda değil.