Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hikayelerini Otomatik Olarak Galeri’ye Kaydetme

Instagram’da paylaştığınız tüm hikayeleri otomatik olarak Galeri‘ye kaydedebilirsiniz. Anlık olarak paylaştığınız video veya fotoğraflar sizin için değerli olabilir. Değerli olan ve telefonunuzun galerisinde saklamak istediğiniz hikayelerinizi manuel olarak Galeri’ye kaydediyor olabilirsiniz. Ancak paylaştığınız hikaye 24 saat sonra kaybolduğunda ve bu hikayeyi Galeri’ye kaydetmeyi unuttuysanız bunun geri dönüşü yoktur.

Instagram Hikayelerini Otomatik Olarak Fotoğraf Galerisi’ne Kaydetme

Instagram hikayelerini Galeri’ye otomatik olarak kaydetmek için ilk önce Instagram uygulamasına girin. Uygulama ana ekranının sağ alt köşesinde yer alan profil fotoğrafınıza dokunarak profilinize gidin ve Ayarlar‘a gitmek için ekranın sağ üstünde üst üste yer alan üç noktaya dokunun. iOS cihazınızda Ayarlar’a gitmek için profilinizde yer alan dişli çarka dokunabilirsiniz.

Ayarlar ekranından Hikaye Ayarları‘nı bulun ve üzerine dokunun. Instagram’da paylaştığınız hikaye ve videoların otomatikman Galeri’ye kaydedilmesini istiyorsanız Hikaye Ayarları ekranında Kamera başlığı altındaki Paylaşılan Fotoğraf ve Videoları Kaydet seçeneğini etkinleştirin.


Instagram’da yer alan bu tür basit ipuçlarını buraya tıklayarak sitemizde bulabilirsiniz.