Kategoriler
Haberler

Nokia 6 (2018) Çıkışa Yaklaşıyor

Nokia 6 (2018)

Nokia’nın ilk yeni akıllı telefonu 2018’in ilk çeyreğinde piyasaya çıkabilir. Cihazın adının Nokia 6 olacağı doğrulandı. Zaten HDM Global tarafından duyurulan ilk telefon buydu ve ocak ayında resmiyet kazanmıştı.

Nokia 6 (2018), Çin’deki TENAA tarafından sertifikalandırıldı, bu Çin’de satışa sunulmak istenen her cihaz için tamamlanması zorunlu bir adım. Fakat şu aşamada TENAA yeni modelin fotoğrafı ve özellikleri hakkında herhangi bir bilgi paylaşmamış.

Nokia 6 (2018)

Ancak önceki sızıntılara bakarsak, 5.5 inç boyutunda ve 18:9 oranlarında bir dokunmatik ekranı olacağını söyleyebiliriz. Cihazı Snapdragon 630 SoC güçlendirecek ve beraberinde 4GB RAM, 32GB depolama ve arka tarafında çift kamera tasarımıyla boy gösterecek. Parmak izi okuyucu arka tarafta ve bu umuyoruz ki çerçevesiz bir gövdesi olacak. Cihaz ayrıca yazılımsal navigasyon butonlarına sahip ve Bothie özelliği yine yerli yerinde duruyor.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

Telefonun modeli TA-1054 ve dual-SIM destekli. Yeni duyurulan Nokia 7 ile yakın bir tasarım anlayışında. Böylece diyebiliriz ki 2017, HMD Global için uzun ekran ve küçük çerçeve modasının takip edildiği bir yıl olabilir.