Kategoriler
Haberler

LG Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Siz de bugünlerde ‘LG Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?‘ sorusunu soranlardansanız bu yazının size yol gösterici olmasını umuyoruz. Android 8.0 Oreo işletim sistemi Google tarafından Ağustos 2017’de resmi olarak duyurulmuştu. Ardından üreticilerden güncellemeleri hangi cihazları için yayınlayacakları açıklamaları gelmeye başladı. Çok net olmasa da bazı tarihler de kulislerde konuşulmakta.

LG Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Google şu anda Android 8.1 Oreo güncellemesinin Beta versiyonunu dağıtmakta ama üreticiler cihazlarına Android 8.0 versiyonunu sunmak üzere çalışıyor. Önümüzdeki hafta ve aylarda LG, HTC, Motorola ve Samsung gibi üreticilerin Oreo güncellemesini cihazlarına dağıtacağı bilinmekte.

LG, amiral gemisi modellerinden V20’yi geçtiğimiz yıl Android 7.0 Nougat kurulu şekilde satışa sunmuştu. Bu yılki amiral gemisi model olan V30’da ise Android Oreo ön yüklü olarak sunulamadı. Güncellemenin dağıtımının Aralık ayı içerisinde başlatılması hedeflenmekte.

V30 ve V30+ akıllı telefonlar için Android Oreo güncellemesinin Beta versiyonu Güney Kore’de dağıtılıyor. Beta testleri başarıyla noktalanınca Oreo güncellemesi global olarak dolaşıma girecek.

LG ne yazık ki güncellemelerle ilgili tam bir liste yayınlamış değil. Fakat son 16 – 18 ayda satışa sunulan LG G5, LG G6, LG V20, LG V30, LG Q8, LG Stylus 3, LG K8, K10, K20 (2017) gibi modellerin ve bazı giriş seviyesi ürünlerin bir noktada Oreo güncellemesini alacağı tahmin ediliyor. Dediğimiz gibi bu resmi bir bilgi değil, fakat firmadan resmi açıklama gelince bu kısımda düzenleme yapacağız. Android Oreo güncellemesi muhtemelen ilk olarak V30’a, daha sonra da G6 modeline sunulacak.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Tarih konusunda net bir bilgi yok. Sony, Motorola, HTC gibi bazı firmalar az sayıda cihaza Oreo güncellemesi dağıtmaya başladı. LG ise bu yazıyı kaleme aldığımız dönemde yalnızca V30 için Oreo güncellemesinin Beta versiyonunu hazırlamıştı.

Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonunu çalıştıran bir G6 akıllı telefon popüler benchmark uygulamalarından GeekBench’in kayıtlarına geçtiğimiz haftalarda girdi. Bu, tabii ki güncellemenin hazır hale geldiğinin kesin kanıtı değil. Cihazın 2018’in ilk birkaç aylık diliminde güncellemeyi alması olası.

Android 8.0 Oreo güncellemesi akıllı telefonlara daha yüksek performans, uzun pil ömrü, Picture-in-Picture modu, akıllı metin seçimi, geliştirilmiş bildirimler, otomatik doldurma gibi yenilik ve özellikler katacak. LG’nin yeni özellikleri cihaza hangi şekilde kazandıracağını görmek için sabırsızlanıyoruz.