Kategoriler
Rehberler

Android: Videolardan Çizgi Roman Oluşturma

Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa, telefonunuzdaki videolardan çizgi roman oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz çizgi romanlar sosyal medya hesaplarınızda oldukça ilgi çekici durabilir.

Android: Videolardan Çizgi Roman Oluşturma

Videolardan çizgi roman oluşturmak için Storyboard uygulamasını Android cihazınıza indirin. Bu uygulamayla telefonunuzdaki videoları kullanarak çizgi roman oluşturabilirsiniz. Uygulamayı Google Play Store’dan indirmek için buraya tıklayın.

Bu keyifle işe başlamak için telefonunuza indirdiğiniz Storyboard’ı açın. Daha sonra uygulamaya, telefonunuzda yer alan ve çizgi romanını oluşturmak istediğiniz videoyu yükleyin. Videoların kısa olması işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Uygulamada sadece 7 veya 8 kare ile videonuzu hikaye haline getirebilirsiniz. Bunun için uzun süreli videoları kullanmanıza gerek yoktur.


Video yüklenesiye ve hikaye oluşturulasıya kadar kısa bir süre bekleyin. Video yüklendikten ve hikaye oluşturulduktan sonra, çizgi romanın hangi şeritlerde oluşturulmasını istediğinizi seçin. Ayrıca çizgi romanın şeridini aşağı doğru çekerek düzenleyebilir ve yenileyebilirsiniz. Çizgi romanınızı oluşturduktan sonra fotoğrafınızı galeriye kaydedin.

Android: Videolardan Çizgi Roman Oluşturma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.

Sağlıcakla kalın!