Kategoriler
Haberler

Essential Phone İçin Çift Dokunmayla Uyanma ve EIS

Essential Phone resmi olarak 50,000 satış barajına ulaştı ve şimdi ortaya çıkan bilgilere göre cihaz yakın zamanda EIS ve çift dokunmayla uyanma özelliklerine kavuşacak. Şirket her iki haftada bir Reddit’te gerçekleştirdiği AMA – Ask Me Anything (Bana İstediğini Sor) etkinliğinde bu kez cihazdaki mevcut hataları konuştu ve gelecek planlarını anlattı.

Essential Phone

Essential yetkilileri ayrıca Project Treble’ı da tartıştı. PH-1 bunu Oreo 8.1 ile birlikte alacak ancak 8.0 hala beta aşamasında olduğundan kullanıcılar biraz beklemek zorundalar.

Oreo Beta 2 bu hafta yayınlanacaktı ancak birkaç “gerilemeyle” karşılaşıldıktan sonra son dakikada ertelendi. Beta 2 pazartesi çıkacak ve tüm Beta 1 kullanıcıları Beta 2’yı alabilecekler.

Essential Phone EIS Özelliği

Video için EIS özelliği ise şirketin Yazılım Program Yöneticisi Marcus Weber’e göre biraz daha zaman istiyor. Şirketin EIS için bir tarih vermediği anlaşılmakta.

Telefon yanlarından çerçevesiz olabilir. Ancak Android dünyasında bir süredir var olan popüler bir özellikten yoksun. Telefonu ekrana iki kez dokunarak uyandırma özelliği LG G2’ye kadar uzanıyor. Essential Phone ise nihayet buna kavuşmak üzere. Üzücü biçimde bunun için de net bir tarih verilmekten kaçınılmış.