Kategoriler
Rehberler

Huawei Mate 9 EMUI 8.0 Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Huawei Mate 9 EMUI 8.0 root ve TWRP recovery yüklemek için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. Huawei’nin üst düzey akıllı telefonlarından Mate 9, Android 8.0 Oreo esaslı EMUI 8.0 güncellemesini kısa bir süre önce almaya başladı. Cihazlarını EMUI 8.0 versiyonuna güncelleyen meraklı kullanıcılar ileri düzey özelleştirmeler yapmak ve bazı özel uygulamalardan faydalanmak adına root erişimi sağlamak isteyebilir. Bu yazımızda EMUI 8.0 yazılım versiyonunu çalıştıran Huawei Mate 9 akıllı telefon için TWRP recovery kurulumu ve root atma işlemine değineceğiz. İşlemin çeşitli riskler içerdiğini, garantiyi sonlandırdığını ve işlem sırasında / sonrasında meydana gelebilecek sorunlarda sorumluluğun kendinizde olduğunu hatırlatalım.

Huawei Mate 9 EMUI 8.0 Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Gerekenler

  • Akıllı telefonunuzu şarj edin.
  • Tüm bilgilerinizi yedekleyin. Yedekleme için bu rehberdeki uygulamalardan birisini kullanabilirsiniz.
  • Parmak izi gibi güvenlik sistemlerini ve şifrelemeyi kaldırın.
  • Developer Options menüsünü ve bu menü altındaki USB Debugging ile OEM Unlock seçeneklerini etkinleştirin.
  • Bootloader kilidini kaldırın.
  • Huawei sürücülerinin yüklenmesini sağlamak için bilgisayarınıza HiSuite‘ı kurun.
  • ADB and Fastboot kurulumunu gerçekleştirin.
  • Gerekli dosyaları indirin.

İndirmeler

Root Erişimini Sağlamak

Bootloader kilidi kaldırıldıktan sonra TWRP recovery kurulumu ve root erişimini sağlamak hayli kolay. TWRP imajını ve SuperSU dosyasını üstteki bağlantılar aracılığıyla indirin.

İndirdiğiniz TWRP imajını ADB klasörüne transfer edin. SuperSU dosyasını ise akıllı telefonunuza kopyalayın.

Mate 9 akıllı telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın, ADB’yi çalıştırın ve akıllı telefonu fastboot modunda başlatmak için adb reboot bootloader komutunu yazın.

Akıllı telefon fastboot moduna girince TWRP imajını flash’lamak için fastboot flash recovery_ramdisk twrp_android_o_mate9_a1.img komutunu girin.

USB bağlantısını kesin. Akıllı telefonu yeniden başlatın. Kapatın ve güç ile ses artırma butonlarına basılı tutarak recovery modunda açılmasını sağlayın.

TWRP ana menüsünde Install seçeneğine dokunun, cihaza transfer etmiş olduğunuz SuperSU dosyasını seçin ve flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

İşlem tamamlanınca akıllı telefonu yeniden başlatmak için Reboot system seçeneğine dokunabilirsiniz. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini hatırlatalım.

Huawei Mate 9 EMUI 8.0 root yönteminin XDA sitesindeki başlığına buradan ulaşabilir ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.