Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone’a Zil Sesi Ekleme

iPhone‘unuzun içinde yer alan zil seslerinden sıkılmış olabilirsiniz. Bu yazımızda iPhone’a istediğiniz müziği zil sesi olarak eklemeyi anlatacağız.

iOS: iPhone’a Zil Sesi Ekleme

iPhone’a zil sesi eklemek için ilk olarak telefonunuza ve bilgisayarınıza iTunes uygulamasını indirin. iPhone cihazınızda özel zil sesi ekleme işlevselliği açısından iTunes’u kullanmanız gerekecek.

Telefonunuzda yer alan, zil sesi olarak eklemek istediğiniz müziği bilgisayarınıza aktarın. Ya da bilgisayarınıza indirdiğiniz zil sesiyle devam edin. Bilgisayara aktardığınız ya da bilgisayarınızda yer alan zil sesini, AAC formatına dönüştürmeniz gerekecek. AAC dosyasını bilgisayarınıza indirdiğiniz iTunes’a taşıyın. Ancak dosyanın .m4a uzantısı olacak. Bu uzantıyı .mp4r olarak değiştirin. Uzantı değiştirme işlemini dosyayı yeniden adlandırarak gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın ve bilgisayardaki iTunes programında seçilen zil sesi dosyasını cihazınızla senkronize edin. Zil sesi dosyasını Ziller bölümüne eklerseniz, iPhone, zil sesini kolayca tanıyabilirsiniz.

Bahsettiğimiz tüm işlemleri tamamladıktan sonra telefonun Sesler ve Titreşim ayarlarına gidin. iPhone’a eklediğiniz zil sesini buradan bulabilirsiniz. Bu dosyayı seçin ve iPhone’unuzun zil sesi olarak seçin.

iOS: iPhone’a Zil Sesi Ekleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.