Kategoriler
Haberler

Meizu M6S Zarif Kutu Tasarımıyla Sızdırıldı

Meizu en üst segment modellerin yanı sıra, Çin’de Blue Charm alt markasıyla orta seviye cihazlar da çıkarıyor. Bu cihazlar şu ana kadar diğer marketlerde “M” serisi adı altında satışa sunuldular ve bunların en sonuncusu M6 ile M6 Note idi. Ancak Çinli şirket bir süredir Blue Charm’ı kendi bağımsız şirketi haline getirmeyi düşünüyor ve Meizu isminden vazgeçmeyi hedefliyor.

Bu yeni çıkacak olan M6S ile gerçekleşebilir. Cihaz başta bu ay piyasada olacaktı ancak kamera tarafında bazı sorunlardan ötürü çıkışı gelecek seneye ertelendi. Bugün ise Çin’de bir kutu tasarımı sızdırıldı ve bunun Blue Charm S akıllı telefonuna ait olduğu iddia ediliyor.

Meizu M6S

Bu başka bir isimle “M6S” olabilir. Meizu markasının “M” takma adını terk edip Blue Charm’ı 2018’de global hale getirmeyi seçip seçmeyeceği ayrı bir merak konusu. Ancak kutuya bakıldığında görülüyor ki Blue Charm artık bir logoya bile sahip ve eğer Meizu ismi kutunun ya da cihazın herhangi bir yerinde geçmezse bu şaşırtıcı olmaz. M6S ya da Blue Charm S akıllı telefonu seride 18:9 bir ekrana ve yuvarlak köşelere sahip ilk model olacak. Bunun sonucu olarak parmak izi okuyucu sağ tarafa yerleştirilmiş, yani güç butonunun tam altında yer alıyor.

Meizu ve Qualcomm artık tekrar arkadaş olduklarına göre, M6S’in Snapdragon çipseti ile gelmesi mümkün. Fotoğrafı sızdıran kaynağa göre M6S, ocak ayında resmiyet kazanacak ve 302 dolar (1175TL) gibi bir fiyat etiketiyle yurtdışında satışa sunulacak.