Kategoriler
Rehberler

Android: Telefondan Bilgisayar Dosyalarına Erişme

Bilgisayardaki dosyalarınızı uzaktan kontrol etmeniz gerektiğinde telefonunuz ilk yardıma koşar. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu uzaktan kumanda haline getirerek bilgisayarınızdaki dosyalara erişebilirsiniz.

Android: Telefondan Bilgisayar Dosyalarına Erişme

Akıllı telefonunuzda bilgisayardaki dosyalara bağlanmak için, telefon ve bilgisayarın aynı Wi-Fi ağında bağlı olması gerekmektedir. Bilgisayarın çalışıyor ve Wi-Fi’ya bağlı olması gerektiğini de unutmayın.

Google Play Store‘dan File Manager isimli dosyayı akıllı telefonunuza indirerek işleme başlayın. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Bu uygulama ile sadece bilgisayar dosyalarına erişmekle kalmaz, telefonunuzdaki dosyaları da yönetebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı başlatın ve uygulama ana ekranında yer alan Uzaktan seçeneğine dokunun. Ardından, Uzaktan Yer Ekle’ye tıklayın ve Yerel Ağ‘ı seçin. Aynı internet ağına bağlı olduğunuz bilgisayarınız görüntülenecektir. Bilgisayarınızı seçin ve seçtiğiniz bilgisayar için kullanıcı ad ve parola girin.


Telefondan Aynı Ağda Olmayan Bilgisayarın Dosyalarına Erişme

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Akıllı telefonunuzu kullanarak aynı ağı paylaştığınız bilgisayarın dosyalarına erişebileceğiniz gibi telefonunuzla farklı ağı kullanan bilgisayarın da dosyalarına erişebilirsiniz. Bu, Pushbullet ile mümkündür.

Pushbullet‘i hem akıllı telefonunuza hem de bilgisayar kurun. Pushbullet’i telefonunuza indirmek için buraya bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın.

Telefon ve bilgisayara Pushbullet’i indirip kurduktan sonra Pushbullet’e giriş yapın. Pushbullet’e telefon ve bilgisayarda bağlanırken aynı hesapla giriş işlemini gerçekleştirin. Bilgisayarda Pushbullet’in ana ekranında Keşfet > Uzak Dosyalar‘a gidin ve burada yer alan Uzaktan Dosya Erişimi‘ni etkinleştirin.


Akıllı telefonunuzda da birkaç ayar yapmanız gerekecek. İndirdiğiniz Pushbullet uygulamasını açın ve uygulama ana ekranının sol tarafındaki bölmeyi açın. Uzak Dosyalar seçeneğine dokunun. Böylece bilgisayarınızdaki tüm dosyalara erişebilirsiniz.

Android: Telefondan Bilgisayar Dosyalarına Erişme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Buraya tıklayarak forumumuza gidebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın!