Kategoriler
Konular

Android’de Facebook Uygulamasına Alternatif Seçenekler

Android dünyasında mobil cihazlara kurulan ilk uygulamalardan biri Facebook ve analizlere göre bataryaya ve sisteme en çok yük bindiren uygulama da Facebook olmakta ve sık sık güncellenerek can sıkmakta. Çare olarak geliştirilen bazı alternatif Facebook erişim uygulamaları bulunmakta.

Android’de Facebook Uygulamasına Alternatif Seçenekler

Milyarlarca kullanıcının sürekli online olduğu Facebook ortamında ana gelir kaynağı gösterilen reklamlar ve sponsorlu içerikler. Bu yüzden Facebook’un önceliği kendi uygulamasını reklamları karşınıza çıkaracak biçimde optimize etmek.

Swipe for Facebook

Bulabileceğiniz en iyi alternatif Facebook uygulamalarından biri. Resmi uygulama kadar fazla kaynak tüketmiyor. Dahili mesajlaşma desteği var. Aynı zamanda dahili reklam engelleyici içeriyor. Uygulama içi ödemeyle daha fazla özellik açılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

SlimSocial for Facebook

En hafif uygulama seçeneklerinden biri ve Facebook Lite ile yarışabilir. Genel anlamda mobil siteyi karşınıza getiriyor ve çok fazla özellik sunmuyor. Sık biçimde Facebook kontrol etmeyenler için kurulacak bir uygulama.

SlimSocial for Facebook
SlimSocial for Facebook
Developer: Unknown
Price: Free

Puffin for Facebook

Facebook etrafına kurulu olan bir internet tarayıcı uygulaması ve Puffin adlı internet tarayıcıyı geliştiren kişinin eseri. Son derece hızlı ve cihazınıza RAM bellek düşük olsa bile bekleme yapmıyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu
Puffin for Facebook
Puffin for Facebook
Developer: CloudMosa Inc
Price: Free

Fast

Bu konuya yönelik geliştirilmiş en eski uygulamalardan biri. Facebook uygulamaları arasında en basit olanlardan biri. Paylaşma, yorum, yeniden paylaşma, grup ve sayfalara erişim özellikleri içeriyor.

Fast - Social App
Fast - Social App
Developer: team2soft
Price: Free

Tinfoil for Facebook

Gizliliğe önem verenler için geliştirilmiş olan bir Facebook uygulaması. Facebook mobil sitesiyle sınırlı kalan bir sandbox açarak içinde sınırlı kalacak biçimde çalışıyor.

Tinfoil for Facebook
Tinfoil for Facebook
Developer: Daniel Velazco
Price: Free

Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone sarı ekran sorunu çözümü