Kategoriler
Haberler

HTC Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Siz de bugünlerde ‘HTC Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?‘ sorusunu soranlardansanız bu yazının size yol gösterici olmasını umuyoruz. Android 8.0 Oreo işletim sistemi Google tarafından Ağustos 2017’de resmi olarak duyurulmuştu. Ardından üreticilerden güncellemeleri hangi cihazları için yayınlayacakları açıklamaları gelmeye başladı. Çok net olmasa da tarihler de verildi.

HTC Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

HTC Android 8.0 Oreo güncellemesi için HTC 10, HTC U11, HTC U Ultra gibi bazı modelleri işaret etti. Google her ne kadar bugünlerde Android 8.1 Oreo versiyonu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor olsa da Samsung, HTC, Sony, LG ve diğer üreticiler cihazlarına Android 8.0 versiyonunu sunuyor / sunmak üzere çalışıyor.

HTC U11 akıllı telefon için Android Oreo güncellemesi firmanın ana vatanı olan Tayvan’da bir süredir dağıtımda. Güncelleme diğer ülkelerde de dalgalar halinde dağıtıma sunuluyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz haftalarda cihazlara güncelleme bildirimleri ulaşmaya başladı.

U11 dışında Oreo güncellemesini alacağı kesin olarak bilinen iki model var: HTC 10 ve U Ultra. 2016 yılında HTC, Android 7.0 Nougat güncellemesini en erken sunan firmalardan birisiydi. Firmanın aynı başarıyı bu yıl sürdürüp sürdüremeyeceğini göreceğiz.

Firmanın resmi güncelleme listesinde HTC 10, U Ultra ve U11’in olduğunu belirtmiştik. Bu modeller dışında HTC Bolt,10 Evo, HTC One M9 ve / veya HTC One A9’un da bir noktada Oreo güncellemesini alması ihtimali var ama bu konuda kesin bir bilgi bulunmuyor. Akıllı telefon üreticileri üst düzey cihazlarına genellikle 2 yıl boyunca majör güncelleme desteği vermeyi tercih ediyor.