Kategoriler
Haberler

İşlenmiş Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Görüntüleri

Hemen her cihazın çıkışından bir süre önce CAD ile işlenmiş görüntülerinin sızdırıldığı veya yayınlandığı anlar vardır. Bu kez bu görüntüler video ile desteklenmiş. Yani Galaxy S9 ve S9+’ı her açıdan görme şansına erişiyoruz

Galaxy S9 ve S9+ Görüntüleri

Galaxy S9 ve S9+ Görüntüleri

Cihazlar önceki nesil S8’ler ile genel anlamda oldukça benzerler ancak küçük olan Galaxy S9’da bazı belirgin farklar olduğu göze çarpıyor.

Kıvrımlı ekran tasarımı kullanılmaya devam ediliyor, alt ve üst çerçeveler S8 ile aynı boyutlara sahip. Ancak işlenmiş görüntüleri sızdıran kaynağa göre alt taraf 0.1mm daha küçük.

Daha büyük olan S9+ kardeşi ile yakın bir görünümde ancak bu kez arka tarafta çift kamera düzeneği var. Bunlar parmak izi okuyucusunun hemen üstüne konumlandırılmış.

Her iki cihazda hem ön hem de arka tarafta metal çerçeve ve cam tercih edilmiş. Arka yüzey tıpkı ekran gibi çerçeveyle aynı yolla bütünleşmiş. İris tarama teknolojisi ve 3.5mm jak girişi iki modelde mevcut. Bixby butonları da kullanılmaya devam ediliyor.

Galaxy S9 47.6 x 68.7 x 8.4mm ölçülerinde. Bu onu yerini alacağı S8’den 1.3mm kısa, 0.6mm geniş ve 0.4mm ince yapıyor. S9+’ın boyutları ise 157.7 x 73.8 x 8.5mm. Yani 1.8mm daha kısa, 0.4mm geniş ve 0.4mm daha ince. Daha büyük olan modelin hem üst hem de alt çerçeveleri 0.1mm kısaltılmış.

Qualcomm Snapdragon 845’in cihazları güçlendirecek olması büyük bir ihtimal. Ancak bilindiği gibi bu ABD’ye özgü modeller için geçerli olacak. Dünyanın geri kalanı için Exynos çipseti kullanılacak. Ekran boyutlarında herhangi bir değişiklik olmadığı belirtilmiş.