Kategoriler
Rehberler

WhatsApp’tan Atılan Konumu Yandex Navigasyon’da Açmak

WhatsApp’tan atılan konumu Yandex Navigasyon’da açmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. WhatsApp bugün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hemen her akıllı telefon kullanıcısının tercih ettiği bir uygulama ve bünyesinde çok sayıda özellik barındırıyor. Bu başarılı uygulamanın en sık kullanılan özelliklerinden birisi konum paylaşımı. Android’li cihazlarda WhatsApp’tan size atılan konuma dokunduğunuzda Google Haritalar uygulaması açılıyor ve konum Google’ın bu harita uygulaması ile görüntüleniyor. Fakat siz ülkemiz için çok başarılı navigasyon hizmeti sağlayan Yandex Navigasyon uygulamasını kullanmak istiyor olabilirsiniz. WhatsApp’tan atılan konumu Yandex Navigasyon’da açmak için ele aldığımız aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp’tan Atılan Konumu Yandex Navigasyon’da Açmak

Öncelikle Android’li akıllı telefonunuzda Ayarlar menüsüne erişin. Bunun için varsa ana ekrandaki kısayolu kullanabilir veya uygulama tepsisine gidebilirsiniz.

Android’in Ayarlar menüsü altından Uygulamalar seçeneğine dokunun.

Akıllı telefonunuzda kurulu olan tüm uygulamaların bulunduğu liste karşınıza gelecektir. Burada aşağı doğru kaydırma yapın ve Yandex.Navi uygulamasını bulun. Liste alfabetik olduğu için sonuna kadar erişmeniz gerekebilir.

Yandex.Navi’nin üzerine dokunduktan sonra karşınıza gelen ekrandaki Varsayılan olarak aç seçeneği ile devam edin. Sonrasında bu arayüzle karşılaşacaksınız. Desteklenen bağlantıları aç seçeneğine dokunun. Görüntülenen seçenekler arasından Bu uygulamada aç‘ı tercih edin.

Artık WhatsApp’ta arkadaşlarınızla yaptığınız birebir konuşmalar ve grup sohbetlerinde atılan konumlara dokunduğunuzda Google Haritalar yerine Yandex Navigasyon uygulaması açılacaktır.