Kategoriler
Rehberler

Android: Dr. Fone İle Güvenli Root

On sene önce Google tarafından sunulan Android işletim sistemi esnek yapısıyla ilgi çekiyor. En popüler mobil işletim sistemi olmayı başardı ve devam ettiriyor. Root yani admin yetkisi almak çoğu durumda kolay ama şart değil. Almak gerekliyse buna olanak veren farklı seçenekler var.

Android: Dr. Fone İle Güvenli Root

İlgi gören Dr. Fone uygulaması da PC desteğiyle root almanıza olanak veriyor. Firma açıklamasına göre öncelikli olarak Samsung, Motorola, LG, HTC, Sony, Google, Huawei, Asus üretimi çoğu akıllı telefona destek veriliyor. Gerekli olanlar:

  • Telefon ayarlarında geliştirici seçenekleri içinde USB hata ayıklama modu açık olmalı
  • Batarya en az yüzde 50 dolu olmalı
  • Şart olmasa da telefondaki verileri yedeklemenizde fayda var

https://drfone.wondershare.com/android-root.html adresini kullanarak dr. fone uygulamasının Windows sürümünü indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirin ve kurun. Ana ekranda çok sayıda farklı modül var. İlk açış anında belirli modüllerin güncellendiğini görebilirsiniz. Sizin için gerekli olan sağ alt köşedeki root menüsü. Buna tıklayınca telefonu kablo ile PC’ye bağlamanızı isteyen ekran gelecek.

Telefonunuz tespit edilecek ve Root butonu gelecek. Buna basınca cihaz ekranında beliren bazı izinlere onay vermeniz gerekecek. İşlem birkaç dakika sürebilir. Bu esnada kurcalamadan bekleyin. Herhangi bir uyum sorunu yoksa başarılı olacak. Sorun çıkarsa Android sürümünüz çok yeni olduğundan destek verilmiyor olabilir. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.