Kategoriler
Rehberler

Android: HTC Sunucularından OTA Paket Linklerini Almak

Satışları epey düşen ve gelir elde edemediği için ekipleri Google’a satılan Tayvan merkezli HTC bir zamanlar çok sayıda başarılı akıllı telefona imza atmıştı. Bu cihazlara sahip olanlar güncelleme almanın ne kadar stresli olduğunu biliyor. OTA olarak havadan gelen yamalarda sunucu erişimi şart.

Android: HTC Sunucularından OTA Paket Linklerini Almak

En yeni güncellemeler çıktığında bunların farklı ülkeler ve şebekelerdeki kullanıcılara OTA üzerinden havadan sunulması haftalar alabiliyor. Aceleniz varsa ve beklemek istemiyorsanız bazı uygulamaları kullanarak HTC sunucuları üzerindeki dosyalara erişip kurmayı deneyebilirsiniz. Böylece daha çabuk biçimde güncellemeyi kurabilirsiniz.

https://www.charlesproxy.com

Farklı sunuculara bağlanarak dosya indirmeyi başlatmak üzere yukardaki linkte yer alan ücretli uygulamayı indirip kurmanız gerekiyor. Bu paketi hemen satın almak zorunda değilsiniz. 10 günlük deneme seçeneği var. Getirisi ağ bağlantılarıyla ilgili düzenlemeler yapabilmeniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Uygulamayı kurup başlatın ve ağ ayarlarını düzenlemesini bekleyin. İşlem bitince telefona dönün ve bilgisayarla aynı ağa bağlayın. Telefonda Wi-Fi ayarlarına girin ve detay kısmında proxy aktifleştirin. PC’nizin IP adresini ve 8888 portunu girin.

PC’de kurulu Charles uygulaması telefonunuzun bağlanmak istediğini gösterecek. Telefon ayarlarında hakkında kısmından güncelleme var mı kontrol edin. Güncelleme başlayınca Charles uygulaması ekranında güncellemeye ait link gelecek. Bunu kopyalayın ve PC’nizden ziyaret ederek indirin. Artık ilgili dosyayı hızlı biçimde bilgisayara çekebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.