Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Çocuklara Özel Messenger Kids Uygulaması

Facebook’un sosyal ağ alanındaki liderliği sonrasında bir kolu olan Messenger adlı mesajlaşma servisi de yükselişe geçti. Her ne kadar WhatsApp’ı almış olsa da Messenger’dan vazgeçmeyen ve ayrı bir uygulamaya dönüştüren firma son olarak çocuklara uygun bir sürümünü hazırladı.

Facebook Messenger Kids, Türkiye'de

Android/iOS: Çocuklara Özel Messenger Kids Uygulaması

Tamamen bağımsız olan Messenger Kids adlı özel sürüm 6-12 yaş arasındaki çocukları hedef alıyor. Aynı zamanda yönetim işlemlerini ebeveynlerin eline bırakıyor. Çocuklara özel online gizlilik ve koruma sözleşmesi (COPPA) göz önüne bulundurularak yapılan düzenlemeden ötürü Facebook hesabı açmak için en az 13 yaşında olmak şart. Bu yeni uygulamayla aileler çocuklarına Messenger Kids üzerinden mesajlaşma erişimi verebiliyor ve kimlerle yazışabileceklerini seçebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Teke tek grup mesajlaşma, çocuk dostu semboller, maskeler, emojiler ve GIF’ler var. Fotoğraf, video, mesaj gönderme desteği sunuluyor. Herhangi bir reklam gösterilmiyor. Arkadaş eklemek isterlerse aile bireylerinin diğer ebeveynleri arkadaş olarak eklemesi ve onay vermesi gerekiyor ki biraz dolambaçlı bir yöntem.

İlk aşamada sadece iOS kullanıcılarına ve ABD içinde önizleme olarak sunuluyor. Bu yüzden diğer kullanıcılara ve platformlara ulaşması biraz zaman alacak ama eninde sonunda gelecek.