Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Unseen Uygulamasıyla Anonim Mesaj Okumak

Çok sayıda sosyal ağ ve mesajlaşma uygulaması sayesinde son yıllarda sevdiklerimizle iletişimde olmak kolaylaştı ve ucuzladı. Facebook, WhatsApp, Messenger, Viber ve diğerleri başı çekiyor. Diğer yandan sürekli erişilebilir olmak istemeyip gizlenebilirsiniz ama mesajları nasıl okuyacaksınız?

Kapak resmi

Android: Unseen Uygulamasıyla Anonim Mesaj Okumak

Bu sene Sarahah gibi anonim mesajlaşma uygulamaları ön plana çıktı. Bir diğer seçenekse Unseen adlı yeni Android uygulaması. Ayrı bir ağ değil ve sadece zaten kurulu olan uygulamalarınıza gelen mesajları göndericilere belli etmeden okumanızı sağlıyor:

Uygulamayı ücretsiz indirin ve kurun. Facebook, WhatsApp, Viber, Telegram gibi uygulamalarda anonim kalmaya devam ederek gizli modda mesajları okuyabilir olacaksınız. Messenger mesajları mavi, WhatsApp mesajları yeşik ve Viber mesajları mor renkte bildirim içerecek.

Dikkat edilmesi gereken ana uygulamaların açılmaması ve Unseen’den destek alınması. Çalışabilmesi için erişilebilirlik iznini vermeniz gerekiyor. Ardından uygulama işler hale geliyor. Elbette cihazda adı geçen uygulamalar kurulu ve oturumlar açılmış olmalı.

Örneğin WhatsApp mesajları gelince Unseen içinden gizli biçimde okuyabiliyorsunuz ama karşı taraf fark etmiyor. Cevap vermek isterseniz alttaki butona basıyorsunuz ve uygulamanın kendisi açılıyor ve okuduğunuz anlaşılıyor.

Yeni gelen mesajlar bildirim alanına düşmeye devam ediyor. Yüzen balon şeklinde bildirimler almak da mümkün ve bunlar ekranda sabit kalıyor.

Uygulama ayarlarına girince mesajlaşma uygulamalarına ve bildirimlere ait aç kapa seçenekleri bulunuyor. Böylece sık kullanılmayanların rahatsız etmesi engellenebiliyor. Ücretsiz olan ve bu yüzden reklam gösteren uygulamada iç satın alma sonrası reklamlar kaldırılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu