Kategoriler
Konular

En İyi iPhone X Aksesuarları

Apple’ın en yeni akıllı telefonu olan onuncu yıla özel iPhone X modeli rekor fiyatla satışa sunuldu. Home butonu yok ve TouchID yerine FaceID kullanıyor. Bu cihaza özel yeni aksesuarlar gerekiyor çünkü çerçevesiz ekranlı telefonda genel görünüm eski modellerden farklı.

En İyi iPhone X Aksesuarları

En ciddi eksiklerden biri son yıllarda yaşanan 3.5 mm kulaklık çıkışı vedası. Bu yüzden kutudan çıkan Lightning portlu kulaklığı kullanmak ya da AirPods gibi kablosuz Bluetooth kulaklıklar kullanmak gerekiyor. Kutudan 3.5 mm adaptörü çıkıyor ama değerlendirmeleri kötü ve mikrofon işlemiyor.

Lightning portuna takılan ve kumanda içeren FiiO i1 DAC dönüştürücü sayesinde 3.5 mm çıkışından iyi sonuç alıp eski kulaklığı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu esnada telefonu şarj edemiyorsunuz.

Bir diğer seçenek olan Griffin iTip Clip adlı ürünse Bluetooth üzerinden telefona bağlanıyor ve şarj etmenizi engellemiyor. Üzerinde yer alan butonlarla kontrol edip 3.5 mm kulaklık fişine istediğiniz klasik kulaklığı takabilirsiniz.

Daha ucuz bir seçenekse MFI sertifikalı Belkin RockStar adaptör. Üzerinde hem Lightning güç girişi var, hem de 3.5 mm ses çıkışı hazır.

AirPods dışında Sony WH1000XM2 gibi çok sayıda farklı kablosuz Bluetooth kulaklık bulunmakta. Bose’nin de böyle seçenekleri var. Klasik kablolu kulaklık olsun şarj etmeyeyim diyorsanız yeni nesil kulaklıklarda 3.5 mm yerine Lightning portu karşınıza çıkabilir.

Daha fazla depolama alanı şartsa o zaman SanDisk iXpand gibi parmak bellekleri kullanarak doğrudan Lightning portuna bağlayabilirsiniz.

Cihaza 256 GB’a kadar ek depolama alanı kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda otomatik yedekleme yapan bir uygulaması da var ve diğer ucu PC’ye USB 3.0 üzerinden bağlanıyor.

Hızlı şarj olanağı veren yeni nesil adaptörlerde USB ve Type-C çıkışları var yeni farklı türden cihazlarla uyumlu. Yeter ki orijinal kablo kullanın. Amacınız son nesil kablosuz şarj ise o zaman Belkin BOOST UP gibi seçenekler var.

Araç içi kablosuz şarj yapan beşikler de bulunuyor. AQQEF marka kablosuz şarj beşiği bu amaca hizmet ediyor. 

Son olarak çok sayıda korucu kılıf, cam, cüzdan vb çeşidi piyasada kolayca temin edilebiliyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.