Kategoriler
Rehberler

Instagram Hikayesine Müzik Ekleme

Instagram hikayeleri artık Instagram gönderilerinden çok kullanılmaya başlandı. Anlık olarak veya önceden çekilmiş fotoğraf ve videoları paylaştığımız Instagram Hikayeler, 24 saatlik bir süre ile Instagram profilimizde paylaşılıyor.

Instagram Hikayeler özelliğini kullanarak 24 saatlik paylaşacağımız hikaye ve videolar, yaratıcılığımızla birleşince Instagram’da moda haline geliyor. Arka planda çalan müzik ile bir deniz manzarasını hikayede paylaşmak ne kadar hoş olur değil mi?

Instagram Hikayesine Müzik Ekleme

1- Instagram ile Doğrudan Çekim Yaparak Hikayeye Müzik Ekleme
İlk önce hikayelere eklemek istediğiniz müziği açın ve videoda müziği çalmak istediğiniz yere gelmeden önce durun. Daha sonra Instagram‘ı açın ve uygulama ana ekranının sol üstündeki Kamera’ya dokunun. Bildirim panelini yukarıdan aşağıya doğru kaydırın ve müzik çalarınızda çalan şarkıyı başlatın. Instagram Hikayeler‘e dönün, ekranın ortasındaki yuvarlak butona basılı tutarak videoyu çekmeye başlayın.

2- Galeri’den Seçtiğiniz Videoya Müzik Ekleme

Galeri’den geçtiğiniz videoya müzik eklemek için Inshot‘u akıllı telefonunuza indirin. Inshot’u Android cihazınıza indirmek için buraya, iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayın.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Uygulamayı indirdikten sonra açın ve video simgesine dokunun. Video simgesine tıkladığınızda videolarınızın kaydedildiği galeri açılır.

Düzenlemek ve içe aktarmak istediğiniz videoyu seçin.

Seçtiğiniz videoda, hikayeye atmak istediğiniz bölümü kırpın.

Videoyu kırptıktan sonra müzik simgesine dokunun ve videoya eklemek istediğiniz müziği seçin.


Son olarak video ses düzeyini sıfırlayın ve videoya eklediğiniz müziği sesini yükseltin. Bu işlemin ardından videoya ekleyeceğiniz müziğin, videoda çalmasını istediğiniz bölümü seçin ve ekranın sağ altında yer alan tik işaretine dokunun. Tüm işlemler bittikten sonra sağ üstte bulunan Kaydet‘e dokunun, video çözünürlüğünü belirleyin ve kaydetme işlemini tamamlayın.

Artık kaydettiğiniz ve düzenlediğiniz video, Instagram Hikayeler’ine ekleyebilirsiniz.

Instagram Hikayesine Müzik Ekleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuza yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya dokunun.