Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: iOS 11’de Safari’deki Reklam Takibini Kapatmak

İnternet tarayıcılar sürekli güncelleniyor ve özellikleri artıyor. Mobil arenada öne çıkan isimler iOS tarafında Safari ve Android tarafında Chrome. Ek olarak Edge de geldi ama temelinde adı geçen motorlar var yani esprisi yok. iOS kullanıcıları da Chrome kurabiliyor ama varsayılan Safari.

İOS 11 hangi telefonlara gelecek? İOS 11 çıkış tarihi belli oldu

iOS: iOS 11’de Safari’deki Reklam Takibini Kapatmak

Kısa süre önce güncellenen Mozilla Firefox’un en yeni sürümü varsayılan olarak reklamları ve takip sistemlerini engelliyor. iOS 11 kullanıcıları telefonda kurulu gelen Safari’de ayarları düzenleyip reklam takibini engelleyebilir. Reklam göstererek para kazanan üreticiler bunu kapatmanızı istemiyor. Böylece en uygun ve tıklama olasılığı yüksek reklamlar gösterilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

iOS 11’deki Safari’de Reklam Takibini Engellemek 

Telefonunuzla sık sık Safari kullanıyorsanız web sitelerinin reklam göstermek için sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz.

  • Ayarlar uygulamasını açın ve Safari bulun.
  • Gizlilik ve Güvenlik kısmında “Sitelerin Beni İzlemesini Engelle” seçeneğini aktifleştirin.

Elbette sadece Safari sizi izlemiyor. Facebook gibi sosyal ağ servislerinin uygulamaları da benzer biçimde izliyor ve kapatmak için ilgili uygulamalara ait ayarlara bakıp onları da değiştirmelisiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.