Kategoriler
Haberler

Microsoft Surface Phone Bir Kez Daha Ortaya Çıktı

Windows Phone bir süre önce resmi olarak bitmişti. Microsoft ise bu zaman zarfında mobil pazardan yavaşça ve tümden çekilmeye çalışmaktaydı. Her şey hikayenin son bulduğuna işaret ediyor ancak şimdilerde garip bir detay ortaya çıktı.

Twitter kullanıcısı WalkingCat, belli ki tesadüfen ya da şans eseri değil, Microsoft’un resmi sitesindeki şu sayfada ilginç bir bilgiye rastlamış. Microsoft Store’da yer alan bu sayfada aşağıdaki kodun yerleştirilmiş olduğunu görmüş.

“pageName”:”Apps hub for 8828080″

Microsoft Surface Phone

“8828080” Microsoft’un telefon numarasının bir parçası (001-425-8828080) ve sayfadaki uygulamalar telefonlar için hazırlanmış. Burada bir mobil telefona referans edildiği açıkça belli oluyor.

https://twitter.com/h0x0d/status/941817306853785600

Yakın zaman önce çıkan başka bir sızıntı katlanabilir, notebook stilinde ve kod adı “Andromeda” olan bir cihazdan bahsediyordu. Böyle bir cihazın varlığına işaret eden kodlarsa Whiteboard ve Journal uygulamalarının kaynak kodlarında bulunmuştu. “Andromeda” isimli cihazın iki ekrana sahip olacağı en dikkat çeken detaylar arasında. Şimdi merak edilen şey ise, SIM kart destekleyip desteklemeyeceği oldu.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Qualcomm’un bazı ARM çipleri için Windows 10 desteği duyurusunu yapması değerlendirilmesi gereken başka bir detay. Windows Phone bitmiş olabilir ancak Windows 10’un evrensel uygulama ekosistemi yerli yerinde duruyor ve bu uygulamalar hem PC hem de mobil ile uyumlu olması için tasarlandılar. Microsoft Windows 10’u böyle bir cihaza yerleştirebilir ve x86 uygulamalarını büyük, başka bir ekranda ve bir klavye – fare ikilisi ile çalıştırmayı deneyebilir.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?